September 25, 2022

Analiza kryptowalut, czym jest i czy warto z nich korzystać?

  • skanlacja.pl
  • 22 lipca 2019
  • Comments Off
Analiza kryptowalut

Korzystanie z systemu płatności wirtualnymi walutami oraz inwestycja w kryptowaluty przestały być czymś egzotycznym. Jeszcze kilka lat temu popularny bitcoin dla przeciętnego człowieka był czymś mglistym i niezrozumiałym. Obecnie możemy znaleźć wiele portali internetowych, kanałów na YouTube lub blogów skupiających się wyłącznie na kryptowalutach i doradzaniu, jak korzystnie w nie inwestować. Jeśli mamy zamiar przeznaczyć część własnych pieniędzy na kryptowaluty, musimy mieć wiarygodne źródło informacji o zmianach na rynku wirtualnych walut. Jak w każdej innej inwestycji odpowiednie rozeznanie może przynieść nam większe zyski.

Analiza kryptowalut nie szczególnie różni się od przewidywań analityków finansowych dotyczących kursów tradycyjnych walut. Analityk zajmujący się walutami wirtualnymi zbiera dostępne w danym czasie dane o kryptowalutach oraz działaniach, które usprawniają lub hamują ich dalszy rozwój. Śledzi również zmiany w popycie i podaży. Jeśli akurat ktoś cieszący się uznaniem na tradycyjnych rynkach finansowych zdecyduje się wypowiedzieć na temat kryptowalut, dla analityka również będzie to cenną informacją. Gdy sprawdzi już wszystkie dostępne źródła przystępuje do własnej analizy, a potem wyciąga z niej wnioski.

Analiza kryptowalut zazwyczaj nie wiąże się z przewidywaniem długoterminowym. Rynek ten cechuje się dużym dynamizmem, dlatego analitycy kryptowalut publikują swoje przewidywania przynajmniej raz w tygodniu.

Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że są to tylko prognozy i nigdy nie możemy wierzyć w nie w stu procentach. Najlepiej gdy przed podjęciem decyzji o zakupie lub sprzedaży zapoznamy się z analizami różnych analityków oraz przejrzymy aktualne dane na portalach branżowych.

Analiza kryptowalut z pewnością ułatwia podjęcie właściwej decyzji, ale nie jest to wzór matematyczny, który zawsze będzie gwarantował nam ten sam końcowy rezultat. Z drugiej strony warto brać je pod uwagę, bo jeśli nie dysponujemy ponadprzeciętnym zmysłem do zyskownego inwestowania, zakup kryptowalut wyłącznie.

Poprzedni «
Następny »