December 4, 2022

Buty na obcasie czy na płaskim spodzie?

  • skanlacja.pl
  • 3 stycznia 2019
  • Comments Off
Buty na obcasie czy na płaskim spodzie

Każdego dnia, bez względu na to jaki zawód wykonujemy, przemierzamy wiele kilometrów zarówno w drodze do pracy jak i z pracy, po zakupy, na spotkanie z przyjaciółmi czy na spacer. Obuwie w jakim chodzimy ma bardzo duży wpływ na komfort oraz na zdrowie. Mężczyźni nie mają takiego problemu z wyborem, ponieważ większość butów to obuwie na płaskim spodzie, bądź o lekkim podwyższeniu w przypadku eleganckich butów wyjściowych. Jednak w przypadku kobiet, wybór obuwia jest bardzo trudny, gdyż w sklepach dostępne są modele o wielu różnych wzorach, fasonach i wysokościach. Ponadto, kobieta zmienną jest, dlatego bardzo często jest tak, że w ciągu dnia nakłada bardzo wiele różnych modeli butów w zależności od stylizacji i charakteru wyjścia. Czy warto nosić szpilki czy buty na obcasie? A może lepiej wybierać buty na płaskim spodzie?

Płaskie obuwie na każdą okazję

Nieprawdą jest, że tylko buty na wysokim obcasie są eleganckie i z okazji ważnych wydarzeń na których obowiązuje koktajlowa stylizacja, koniecznym jest założenie szpilek. Wiele jest modeli butów na płaskim spodzie, niezwykle eleganckich, subtelnie skrojonych, z okalającymi stopę paseczkami, udekorowane nitami, brokatem czy obszyte kamyczkami, które będą idealnie pasować do sukienki czy eleganckiego, wyjściowego kombinezonu. Jakie są zalety noszenia płaskiego obuwia podczas wielogodzinnej imprezy? Przede wszystkim w wysokich butach ciężar ciała opiera się w całości na śródstopiu i palcach czego efektem mogą być odciski czy ból w stawach. Ponadto w wysokim obuwiu ścięgna Achillesa są obkurczone przez co po długim noszeniu obuwia, możliwe jest odczuwanie bólu po zmianie obuwia na płaskie. Na co dzień warto wybierać wygodne obuwie sportowe bądź dobrze wyprofilowane, wykonane ze skóry mokasyny, baleriny czy półbuty, które zapewnią komfort i wygodę podczas chodzenia.

Buty na wysokim obcasie

Buty na wysokim obcasie, szpilce czy koturnie to wciąż symbol kobiecości i nieodłączny element kobiecej garderoby. Podczas zakupu wysokiego obuwia wato wybierać modele wykonane z wysokiej jakości materiałów, o dobrze wyprofilowanym spodzie oraz z platformą, które zapewnią stopą odpowiednie podłoże do chodzenia oraz będą wygodne.

Poprzedni «
Następny »