December 4, 2022

Cechy tonerów zamiennych Canon

  • skanlacja.pl
  • 11 lutego 2022
  • Comments Off

Tonery zamienne Canon są powszechnie sprzedawane i dostępne w wielu sklepach internetowych. Są kompatybilne oczywiście z odpowiednimi drukarkami Canon. To firma niezwykle rozpowszechniona i jej drukarki można zauważyć w każdym miejscu – sklepy, biurowce czy domy i mieszkania. Pomagają każdego dnia ułatwiając i przyśpieszając naukę, zawieranie umów czy drukowanie wypracowań. Drukarki stały się integralną częścią życia każdej osoby – jednak bez tonerów byłyby po prostu bezużyteczne.

 

Cechy tonerów zamiennych Canon

Tonery zamienne Canon umożliwiają w tani sposób wydruk odpowiednich dokumentów bądź obrazów przenosząc je z ekranu komputera do rzeczywistości. Kuszą one cenami niekiedy o ponad połowę niższymi od cen oryginalnych tonerów. Jednak za ceną kryją się pewne mankamenty, które jedni są w stanie zaakceptować, a inni trzymają się od nich z daleka. Tymi mankamentami są:

-Jakość wydruku; niestety w gorszych zamiennikach Canon jakość wydruku pozostawia wiele do życzenia. Wydruki wychodzą po prostu słabo konkurując je z oryginalnymi tonerami. Są blade i miejscami bez wyrazu.

-Trwałość obudowy; kasetka stanowiąca obudowę tonera wykonana jest z dość tanich materiałów(stad tez niższa cena tonera). Niestety przy intensywnej eksploatacji mogą zdarzać się nieprzewidziane wypadki takie jak pęknięcie konstrukcji i wylanie się wnętrza tonera do drukarki. W skrajności drukarka może nadawać się do wyrzucenia, gdyż naprawy często przekraczają jej cenę.

-Wydajność; tonery zamienne Canon wystarczają z reguły na wydrukowanie o wiele mniejszej ilości stron niż oryginalne wersje. Dla osób, które nie lubią często zmieniać tonerów może okazać się to bardzo problematyczne. Ponadto sądzą oni, że wtedy zakup tonera zamiennego już się tak nie opłaca. Jednak to również zależy od eksploatacji drukarki – w wielkich firmach gdzie drukarki chodzą non stop to faktycznie mógłby być problem. Jednak toner zamienny Canon powinien sprostać podstawowym warunkom domowym.

 

Podsumowanie

Kluczową rolę odgrywa tutaj oczywiście cena. W zależności od osoby i sprzętu jakim dysponuje może ona zakupić droższe, ale lepsze oryginalne tonery, bądź tańsze i gorsze jakościowo tonery zamienne. Na opcję numer dwa decydują się najczęściej osoby, które nie przywiązują szczególnej wagi do szczegółów takich jak jakość wydruku wykorzystując drukarkę tylko do własnych potrzeb. W przypadku korzystania z gorszego sprzętu niekiedy nie przejmują się, aż tak ryzykiem wylania tonera do wnętrza drukarki, która być może zbliża się ku końcowi swojego żywota.

Poprzedni «
Następny »