December 4, 2022

Co wpływa na kondycję ogólną organizmu?

  • skanlacja.pl
  • 7 lipca 2021
  • Comments Off

Piecze nad tym aspektem pełnią hormony. Organizm ciągle, bez przerwy produkuje ogromną ilość hormonów docierających w swoje miejsca docelowe każdego zakamarka ciała człowieka. Po przyłączeniu się do odpowiednich receptorów wywołują określone efekty w wyniku czego może dochodzić do odpowiednich zmian funkcjonalnych całego ustroju. Bezapelacyjnie ich prawidłowe stężenie musi być zachowanie – gdy tylko odbiegają od normy organizm często buntuje się sygnalizując taką sytuację.

Bohaterem dzisiejszego artykułu będzie najpopularniejszy męski hormon steroidowy głównie produkowany przez jądra jakim jest testosteron. Dla mężczyzny jest niezwykle ważny, gdyż reguluje bardzo ważne dla niego procesy jak dojrzewanie płciowe, libido, objętość spermy czy też pożądana przez kulturystów anaboliczna funkcja wzrostu i rozwoju mięśni.

Zobacz również: https://wxnlabs.com/k/boostery-testosteronu/

Pomoc na zbyt niski poziom testosteronu – boostery

Boostery testosteronu zaliczane są do suplementów. Pomagają w zwiększeniu stężenia tego hormonu w organizmie. W najbardziej popularnych preparatach występują naturalne substancję, stąd też powszechnie panuje informacja, że z tego względu są to środki bardzo bezpieczne. Tak naprawdę od wielu wieków są one wykorzystywane jako niekonwencjonalna medycyna. W zależności od regionu wykorzystywano inne preparaty; przykładowo – u Inków popularny był korzeń maca podobny do żeń szenia wykorzystywany przez ludność chińską. Te dwa preparaty obok równie popularnej ashwagandy są stosowane w najbardziej popularnych boosterach.

Jednak wraz z postępem medycyny i zwiększoną liczbą badań naukowych wprowadzono również preparaty bogate w:

– Cynk poprawiający popęd seksualny

– Witamine B6 poprawiającą regeneracje i sen

– Kwas D-asparaginowy bezpośrednio podnoszący poziom testosteronu

Dla kogo?

Boostery testosteronu są bezpieczne i dlatego też polecane dla osób w średnim i podeszłym wieku. Jednak panuje powiedzenie, że nie powinno zażywać się ich przed ukończeniem 30 roku życia, kiedy gospodarka hormonalna nie jest jeszcze w pełni uregulowana.

Ludzie coraz częściej po nie sięgają mówiąc, że poprawia ich regeneracje po treningu, samopoczucie, obniża stres i poprawia wyniki sportowe.

Poprzedni «
Następny »