October 25, 2021

Dekoracje na chrzest – co wybrać?

  • skanlacja.pl
  • 2 lipca 2019
  • Comments Off
dekoracje na chrzest dziecka

Chrzest Święty to bez wątpienia jedno z bardziej podniosłych wydarzeń w życiu każdego katolika. Głównym bohaterem takiej ceremonii jest najczęściej malutkie dziecko, jednak sam moment ważny jest również dla jego rodziców, dziadków czy chrzestnych. Zorganizowanie takiej uroczystości wymaga więc szczególnej, dopracowanej oprawy. Ogromnym ułatwieniem są w takim wypadku dekoracje na chrzest o dużym walorze wizualnym. Elementy te doskonale ozdabiają miejsce przyjęcia, tworząc niepowtarzalny klimat.

Zobacz: Dekoracje na chrzest od Dekorak

Jak wyglądają dostępne dziś dekoracje na chrzest? Ich forma jest bardzo różna, podobnie zresztą jak kolorystyka, choć ta zwykle utrzymana jest w białych, kremowych i pastelowych odcieniach. Dodatkową atrakcją jest fakt, że niemal każda z takich rzeczy może być spersonalizowana. Oznacza to, że dany produkt zostaje opatrzony napisem zawierającym np. imię dziecka czy datę ceremonii. Można również zdecydować się na elementy z uniwersalnymi opisami, dostosowanymi do charakteru uroczystości.

Co najczęściej wybierają rodzice? Na pewno zawsze konieczne są dekoracje na chrzest, które ozdobią stół. W tym wypadku będą to wspaniałe, szykowne obrusy i bieżniki, a także serwetki jednorazowe zawierające grafikę w odpowiednim stylu. Część osób kupuje także naczynia, jak np. kubeczki czy talerzyki, a także etykiety i zawieszki na butelki. Bardzo ciekawą formą są również figurki – zwykle w postaci malutkich dzieci lub aniołków. Ważne dekoracje na chrzest to także kwiaty i świece. Umieszczone na stołach, stworzą niezwykłą aurę, która przyciągnie uwagę każdego gościa i zostanie zapamiętana na długo.

Bardzo istotne jest też to, aby zadbać o dekoracje na chrzest, które znajdować będą się w innych częściach sali. Warto zakupić więc zestaw balonów i konfetti. Przydatne okażą się też z pewnością zawieszane napisy w formie bannerów (np. „Chrzest Święty”). Poza tym dekoracje na chrzest to często również zdjęcia dziecka lub odciski jego rączek i stóp. Mogą być przypięte specjalnymi klamerkami na zawieszonym na sali sznurku lub po prostu umieszczone w ramkach.

Poprzedni «
Następny »