December 4, 2022

Dobór dekoracji ślubnych

  • skanlacja.pl
  • 5 maja 2021
  • Comments Off

Każda para młoda chce oczywiście, by to właśnie jej uroczystość ślubna była najpiękniejsza i by jeszcze przez długi czas pozostała w pamięci wszystkich gości, którzy mogliby się nią zachwycać podczas rozmów z innymi znajomymi. Ten cel da się zrealizować. Częściowo pomagają w tym nawet dekoracje ślubne. Jedno jest pewne – jeżeli ślub ma być naprawdę piękny i wyjątkowy, elementów zdobniczych na pewno nie może na nim zabraknąć. Trzeba jednak wybierać je z głową. Nie należy sięgać po to, co po prostu jest ładne czy ciekawe, nie zważając na dopasowanie tego do przyjętego motywu przewodniego, rodzaju sali weselnej czy charakteru uroczystości. Wszystko ma przecież do siebie pasować. W przeciwnym wypadku jedynym osiągniętym efektem będzie totalny chaos, który nijak nie współgra z elegancją ślubnych wydarzeń.

Zobacz: ślubne dekoracje – Dekorak

Niestety nawet te dekoracje, które z pozoru wydają się idealne, czasem nie potrafią zapewnić pożądanego efektu. Największa moc kryje się w szczegółach, o których pary młode nierzadko kompletnie zapominają. Tradycyjne dekoracje weselne i ślubne to oczywiście bukiety kwiatów. Bukiet pozostanie jednak totalnie obojętny dla oka gości, jeżeli okaże się zbyt skromny, zostanie przygotowany z niewielkiej ilości kiepskiej jakości sztucznych kwiatów, a do tego umieści się go wyłącznie na dwóch czy trzech stołach weselnych. Do uzyskania odpowiedniego klimatu niezbędne są różne drobne szczegóły. Znaczenie ma zarówno ilość dodatków, jak i ich materiał czy kolor. Nieraz nawet zwykłe z pozoru bukiety ślubne komponuje się i przygotowuje całymi tygodniami. Aby zbudować wyjątkowy klimat na weselu, trzeba niestety włożyć w to trochę wysiłku i… czasu.

 

Zdając sobie sprawę z opisanych wyżej aspektów, łatwo można dojść do wniosku, że doborem dekoracji ślubnych należy zająć się na przynajmniej kilka miesięcy przed planowanym dniem uroczystości. Sklep ślubny najlepiej odwiedzić przynajmniej kilkukrotnie. Początkowo można po prostu ogólnie zapoznać się z jego asortymentem, by dopiero później zacząć wybierać z niego konkretne rzeczy.

Poprzedni «
Następny »