December 4, 2022

Funkcjonalne wyposażenie każdej nowoczesnej kuchni

  • skanlacja.pl
  • 11 stycznia 2022
  • Comments Off

Nowoczesna kuchnia to taka kuchnia, której funkcjonowanie i codziennie przebywanie jest przyjemnością. Powinna być nie tylko wygodna w użytkowaniu polegającym na idealnych wysokościach blatów, nowoczesnych lodówkach… Powinna być także przestrzenna aby nie obijać się w niej o siebie podczas gotowania więcej niż jednej osoby. Nie zawsze może się to udać ze względu na zbyt dużą ilość różnego rodzaju akcesoriów. Lecz istnieje sposób aby uporządkować jej strukturę i poukładać zbędne elementy w nieużywane przestrzenie – służą do tego kosze meblowe cargo.

 

Kosze cargo – uporządkowanie kuchni

Kosze cargo są swego rodzaju nowoczesnym pomocnikiem, który stanowi sprytny segregator poszczególnych akcesoriów kuchennych. Można w nim przechowywać najróżniejsze przedmioty takie jak przyrządy kuchenne, przyprawy czy też dedykowane do niej naczynia. Są one wykonane z metalu, który nie rdzewieje – jest to specjalny zabieg chroniący kosze cargo przed utratą swojego pierwotnego blasku podczas użytkowania. Gdy przetrzymuje się tam talerze to często jeszcze parują, co w długofalowym rozwiązaniu mogłoby zniszczyć nieprzygotowane do tego kosze.

Kosze cargo potrafią na zapewnienie niezwykle dużego poziomu komfortu sprawiając, że swobodne wyciąganie pożądanych elementów będzie na porządku dziennym. Jest tak bowiem szafka wysuwa się całkowicie na specjalnej prowadnicy poza przestrzeń półek. W wyniku tego widzi się dosłownie całe wnętrze szafki i wyciagnięcie konkretnego elementu zajmuje sekundę. Koniec z gimnastykowaniem się w głębiny szafek.. Najczęściej łączy się szufladę z szafkami kuchennymi, a na jej powierzchni montuje kosz cargo. Takie połączenie jest bardzo sprytne i pozwala na wykorzystanie obydwu udogodnień charakteryzujących szafkę i szufladę w jednym. Montaż takiego kosza cargo nie jest zbyt skomplikowany i z pewnością poradzi sobie z nim nawet niedoświadczony amator majsterkowania.

 

Podsumowanie

Jeśli chce się osiągnąć piękną i funkcjonalną kuchnie to zdecydowanie warto pokusić się o użycie koszów meblowych cargo. Firma Furnica stworzyła je z myślą o funkcjonalnej kuchni. Posiadają one nawet specjalne przegródki na naczynia, aby zmieścić ich maksymalnie dużo w swojej powierzchni. Dodatkowym atutem jest obecność mechanizmu cichego domyku, który jest niezwykle przydatny w korzystaniu z kuchni. Dźwięk strzelających szafek nie należy do najprzyjemniejszych i z pewnością nie raz obudził każdego. Taka szafka pod koniec zamykania spokojnie wyhamowuje chowając się do wnętrza mebla.

Poprzedni «
Następny »