September 25, 2022

Gadżety do garnituru- na co zwrócić uwagę?

  • skanlacja.pl
  • 8 maja 2018
  • Comments Off
Gadżety do garnituru- na co zwrócić uwagę

Garnitur to jeden z najbardziej eleganckich strojów. Oczywiście sam w sobie, pomimo iżjest elegancki, nie mógłby być jedynym odzieniem mężczyzny. Podczas zakupu garnituru zawsze należy pamiętać o kilku elementach, które sprawią, że garnitur będzie prezentował się elegancko, a przede wszystkim, że będzie w pełni kompletny.

Koszula

Dobrze skrojona, niezwijająca się koszula, z prostymi, ładnie okalającymi przeguby mankietami i odpowiednio dobranym do szyi kołnierzykiem to obowiązkowy element garnituru. Koszula nie powinna rozchodzić się w okolicach guziczków, być dopasowana ale nie może za bardzo opinać ciała. Niezwykle istotny jest również materiał z którego jest wykonana. Miękki i przewiewny materiał sprawi, że skóra będzie mogła oddychać, a mężczyzna będzie czuć komfort podczas długiego noszenia garnituru na sobie.

Spinki do mankietów

Zaopatrując się w koszule, należy pamiętać o spinkach do mankietów, oczywiście jeżeli mankiety są przystosowane do takiej formy zapięcia. Bardzo wiele jest koszul zapinanych po prostu na guziki. Warto postawić jednak na krój koszuli, który uwzględnia spinki do mankietów, ponieważ jest to bardziej elegancka forma noszenia białej koszuli. Spinki mogą być w klasycznym, srebrnym lub złotym kolorze, natomiast bardzo często, stosowane są kolorowe spinki pasujące odcieniem do guzików u koszuli.

Krawat czy mucha

W zależności od sytuacji czy gustu mężczyzny, do eleganckiego garnituru należy założyć krawat lub muchę. Koszula i garnitur bez takiego dodatku wokół szyi nie będą się elegancko prezentować, dlatego nie należy zapominać o tym, niekiedy niewygodnym, ale istotnym elemencie.

Poszetka

Jest to element niekiedy zapomniany ale bardzo istotny czyli poszetka. Czym jest? To materiałowa chusteczka w formie kwadratu, składana w trójkąt bądź w inny sposób i umieszczana w górnej kieszonce marynarki. Taki dodatek sprawi, że marynarka będzie się prezentować bardziej okazale i elegancko. Na eleganckie, formalne przyjęcia warto wybierać poszetkę białą, natomiast w codziennych stylizacjach można pokusić się o założenie kolorowej poszetki w różnorakie wzory.

Poprzedni «
Następny »