December 4, 2022

Inwestowanie w nieruchomości — najem krótkoterminowy

  • skanlacja.pl
  • 26 czerwca 2020
  • Comments Off

Rosnąca ilość inwestorów decyduje się na umieszczenie swojego kapitału w nieruchomościach. Jest to związane z różnorodnymi możliwościami zarobku, z których skorzystać może właściciel nieruchomości. Dodatkowym atutem tego rodzaju inwestycji jest wzrost wartości samego budynku. Jednym z najpopularniejszych sposobów na zarabianie na inwestowaniu w nieruchomości jest oddawanie jej pod najem krótkoterminowy.

Kupno mieszkania na najem krótkoterminowy

Z pewnością kupno nieruchomości, która przeznaczona jest na najem krótkoterminowy, może przynieść duże zyski. Jednak w takiej sytuacji należy się zastanowić, czy lokalizacja mieszkania będzie wystarczająco atrakcyjna dla klientów. Koniec końców tego rodzaju mieszkania najczęściej przeznaczone są dla turystów. Oznacza to, że nieruchomość powinna być położona w miejscowości turystycznej, w pobliżu głównych atrakcji turystycznych. Tylko w takiej sytuacji można liczyć na spory zarobek. Ewentualnie można się zastanowić nad tego rodzaju inwestycją, jeżeli nieruchomość położona jest na trasie przyjeżdżających turystów.

Kupno nieruchomości pod wynajem krótkoterminowy – podstawowe wady i zalety

Podstawową zaletą tego rodzaju inwestycji jest możliwość uzyskania wysokiego zwrotu z zainwestowanego kapitału. Należy jednak pamiętać, że na wysoki zysk można liczyć jedynie w sytuacji, w której lokal ulokowany jest w atrakcyjnej miejscowości. Może to być między innymi Zakopane, Gdańsk, czy też Wrocław. W kontekście wad warto mieć na uwadze, że najem krótkoterminowy prowadzi do szybkiego zużycia mieszkania. Koniec końców w lokalu na przestrzeni roku znajdować się będzie bardzo duża liczba osób, których działania mogą doprowadzić do szybkiego uszkodzenia lub zniszczenia wyposażenia. Ponadto nie zapominajmy, że tego rodzaju działalność wymaga od właściciela ciągłego kontaktu z nowymi najemcami. Nie mówiąc o konieczności sprzątania, czy też przekazania kluczy. Inwestując w najem krótkoterminowy tak samo, jak w przypadku innych inwestycji w nieruchomości w pierwszej kolejności należy uwzględnić czy znajdziemy osoby, które będą korzystały z oferowanego lokalu. W przypadku mieszkania, które nie przyciągnie uwagi turystów, nie można liczyć na szybki i duży zysk przy najmie krótkoterminowym. W takiej sytuacji koniecznie należy zastanowić się nad przejściem na najem długoterminowy.

Pozostałe sposoby na zainwestowanie

Oczywiście inwestycje w nieruchomości, które zostaną przeznaczone na najem długo lub krótkoterminowy nie jest jedynym rozwiązaniem. Posiadając wolną gotówkę można również zastanowić się między innymi nad House flippiniem lub nad crowdfundingiem nieruchomościowym.

Zobacz również: Jak pomnożyć pieniądze?

Poprzedni «
Następny »