December 4, 2022

Kiedy warto wynająć a kiedy kupić mieszkanie?

  • skanlacja.pl
  • 5 czerwca 2018
  • Comments Off
Kiedy warto wynająć a kiedy kupić mieszkanie

Opuszczając rodzinny dom, zawsze pojawia się dylemat dotyczący przyszłego miejsca zamieszkania. Czy osiedlić się w rodzinnym mieście, wyjechać do innej miejscowości lub za granicę ale również czy kupić mieszkanie, wybudować dom czy wynająć nieruchomość. Każdy wybór zależy przede wszystkim od zabezpieczenia finansowego, możliwości i komfortu życia. W inny sposób swoją przyszłość będzie planować osoba samotna, która spełnia się w pracy i w życiu towarzyskim, inaczej będzie wyglądać sytuacja w przypadku zakładania rodziny. Wiele osób idąc na studia do większego miasta, zostaje tam już na stałe, początkowo wynajmując mieszkanie. Czy lepiej wynajmować czy kupić mieszkanie?

Wynajem nieruchomości

Wczesne lata studenckie nie wzmagają w młodych ludziach chęci na przytulne i przestronne miejsce, w którym można stworzyć namiastkę domu rodzinnego. Wiele osób wynajmuje mieszkanie, pokój jednoosobowy lub pokój współdzielony ze znajomi, w celu obniżenia kosztów życia, by móc się uczyć, pracować oraz organizować imprezy. Studenci są często na utrzymaniu rodziców, dlatego największą rolę odgrywa tutaj cena. Warto na studiach, kiedy jeszcze nie wiemy czy miasto, do którego się przeprowadziliśmy będzie naszym domem w przyszłości, wynająć mieszkanie lub pokój. Takie mieszkanie można łatwo zmienić na inne w przypadku braku porozumienia ze współlokatorami, a będzie to świetny test siebie w sytuacji niecodziennej, z daleka od domu, ale z bliskimi osobami, które znaliśmy ze szkoły czy podwórka.

Zakup mieszkania

Wiele osób po studiach, gdy zdobywają stałą pracę, mają oszczędności i wiedzą, że konkretne miasto to idealne dla nich miejsce do życia, decydują się na zakup mieszkania. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ mamy pewność, że będzie to dobra inwestycja, bo będziemy, nawet mając kredyt, spłacać coś, co należy do nas. Wiele osób po studiach chciałoby wynajmować mieszkanie samemu lub z drugą połówką. Często ceny większych mieszkań i o lepszym standardzie przewyższają miesięczny koszt spłacania raty kredytu oraz opłat, dlatego duża inwestycja na początku, może się później zwrócić z nawiązką.

Poprzedni «
Następny »