September 25, 2022

Klej do skóry

  • skanlacja.pl
  • 26 stycznia 2021
  • Comments Off

Klej do skóry to klej szewski używany do łączenia ze sobą kawałków skóry. Łączenie może być tymczasowe, na przykład, aby utrzymać razem kawałki skóry przed ich zszyciem. Wiązanie może być również trwałe, polegające na łączeniu ze sobą kawałków skóry na czas długi.

Kiedy mówimy o kleju do skóry, może to oznaczać jeden z kilku różnych typów. Ważne jest, aby zrozumieć, jakie są różne typy, abyś mógł wybrać ten, który jest najbardziej odpowiedni dla konkretnego projektu skóry, nad którym pracujesz. Dowiedzmy się więcej o każdym z nich.

Na czym można używać kleju do skóry?

Kleje i kleje do skóry mogą być używane do różnych wyrobów skórzanych, w tym kurtek, toreb, toreb, torebek, pasków, portfeli, spodni, czapek, rękawiczek, sof, tapicerki, butów i butów. Dosłownie każdą skórę można skleić. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni klej do swojego projektu. Pomaga to zapewnić, że połączenie będzie bezpieczne, a wykończona skóra będzie dobrze wyglądać po wyschnięciu kleju. Do skóry można używać większości klejów, jednak ich skuteczność będzie się znacznie różnić. Generalnie najlepiej sprawdzą się kleje i spoiwa przeznaczone specjalnie do skóry. Przyczyniają się do wyjątkowych właściwości skóry, w tym powierzchni z naturalnych włókien i porowatości ówczesnego materiału. Świetnie sprawdzają się również wysokiej jakości cementy kontaktowe.

Sprawdź ofertę klejów: https://craft-point.com/k/chemia-do-skory/kleje-do-skory/

Kleje do skóry są zazwyczaj białe i suche i przejrzyste. Dzięki temu są przydatne w różnych kolorach i wykończeniach skóry. Są również elastyczne, dzięki czemu nadają się do wyrobów skórzanych noszonych jako odzież.

 

Działają one dobrze w większości projektów i napraw rzemieślniczych ze skóry, zapewniając ogólnie dobrą wytrzymałość i trwałość. Klej do skóry można zwykle nałożyć na jedną powierzchnię, która następnie zostanie wciśnięta w drugą, do której będzie przyklejony. Skóra połączona klejem do skóry nie będzie się łatwo rozrywać. W przeciwieństwie do cementu rzemieślniczego do skóry, który wymaga równomiernego nałożenia na obie łączone powierzchnie i często tworzy trwałe wiązanie, którego nie można rozerwać.

Poprzedni «
Następny »