December 4, 2021

Korytka

  • skanlacja.pl
  • 13 grudnia 2019
  • Comments Off
koryta kablowe

Posiadając bardzo wiele kabli ze sprzętu elektronicznego, które plączą się pod nogami, na pewno chciałoby się jakoś je uporządkować. Tutaj bardzo przydatne okażą się koryta kablowe. Co to jest? To po prostu podpora instalacyjna o prostokątnym i podłużnym kształcie z wygiętymi do góry bokami. Wykorzystuje się je przeważnie do wykonywania instalacji elektrycznych w branży przemysłowej.

Zobacz również: koryta kablowe – PTS Rabka

Tutaj właśnie przewody, kable i inne układa się w korytach. Daje to możliwość szybkiej instalacji, jest też dość ekonomicznym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli musisz położyć kilka przewodów w jednym ciągu. Dadzą one Ci również możliwość szybkiej wymiany kabli oraz rozbudowę samej instalacji. Wykonuje się je dość często z blachy lub tworzyw sztucznych. Ich szerokość sięga nawet do 600 milimetrów i produkuje się mnóstwo składowych elementów całego systemu. Przykładowo mogą to być jakieś złączki, osłony, elementy proste, rozgałęzienia, uchwyty czy wieszaki.

To waśnie dzięki nim można zrealizować najróżniejsze układy instalacji na poziomych i pionowych płaszczyznach. System perforacji daje mniejszy ciężar korytka i poprawia chłodzenie oraz ułatwia mocowanie samych przewodów jeśli ich droga biegnie pionowo. Ciąg korytek jest układany na podporach, bezpośrednio na ścianie lub suficie. Wszystkie przewody wprowadza się i wyprowadza z korytek przez otwory znajdujące się na ich dnie.

W pionie przewody przymocowuje się za pośrednictwem odcinków płaskownika perforowanego oraz śrub. Ostatnimi czasy spotyka się coraz częściej siatkowe korytka kablowe. Ich wykonanie jest nieco inne, ponieważ zgrzewa się punktowo druty stalowe. W przypadku chęci ich zastosowania w złych warunkach temperaturowych, należy wybrać korytka laminowane powłoką plastikową.

Poprzedni «
Następny »