December 4, 2022

Koszulka sportowa – jaka będzie odpowiednia dla nas?

  • skanlacja.pl
  • 22 stycznia 2021
  • Comments Off

Zaczynając przygodę ze sportem wielu z nas błędnie uważa, że nasz sprzęt sportowy nie jest zbyt ważny. Oczywiście podstawą jest motywacja, zaangażowanie i sumienność, ale często nasz sportowy zapał kończy się, gdy treningi zaczynają kojarzyć nam się z dyskomfortem. Dzieje się tak, ponieważ nie zwracamy uwagi na to, czy posiadamy odpowiednią odzież sportową. Warto więc już na początku swojej sportowej przygody, wybierać ubrania odpowiedniej jakości. Jednym z ważniejszych elementów ubioru są koszulki sportowe. Mają bezpośrednią styczność z naszym ciałem, wpływają więc na nasz komfort w dużym stopniu. Zatem czym kierować się przy wyborze koszulek treningowych?

Pora roku – podstawowe kryterium wyboru koszulki sportowej

Aby zapewnić nam komfort użytkowania, materiał musi być odpowiednio dostosowany do pory roku. Latem, gdy panują wysokie temperatury, zadaniem odzieży jest ewakuacja potu z powierzchni naszej skóry na zewnątrz. Do tego bardzo ważne jest, aby wentylacja umożliwiała nam sprawną termoregulację. Te warunki dobrze spełnia większość popularnych produktów. Sytuacja staje się znacznie trudniejsza w czasie zimy. Wówczas odprowadzanie potu jeszcze bardziej zyskuje na znaczeniu. Pamiętajmy, że mokra skóra narażona na niską temperaturę może bardzo szybko doprowadzić nas do ciężkiego przeziębienia i konieczności wstrzymania treningów, a tego chcemy uniknąć. Do tego dochodzi inny ważny aspekt. Materiał powinien chronić nas przez mroźnym powietrzem z zewnątrz. Z powodu większych wymagań stawianych koszulkom zimowym, ich ceny są niestety wyższe. Warto jednak zainwestować w produkt wysokiej jakości.

Wybór odpowiedniego rozmiaru koszulki

Wiele osób błędnie sądzi, że nieco luźniejsza odzież zapewni im większy komfort użytkowania. Oczywiście nie jest to prawdą. Materiały termoaktywne są tak projektowane, aby spełniały swoje zadanie w kontakcie ze skórą. Jeśli będą niedopasowane, wówczas nie będą miały szansy zadziałać i zakup nawet najbardziej profesjonalnej odzieży mija się z celem. Oczywiście zbyt mały rozmiar również będzie powodował dyskomfort i może nawet doprowadzić do uszkodzeń skóry. Pamiętajmy, że np. w bieganiu nawet minimalny dyskomfort, po wielu krokach może mieć poważne skutki. Zatem zarówno koszulki sportowe męskie, jak i damskie muszą być bardzo dokładnie dobrane do naszego ciała.

Jakie marki odzieży wybierać?

Biorąc pod uwagę, że duża popularność wśród profesjonalistów marek takich jak Nike, Diadora, Under Armour, czy Certified London nie jest przypadkowa, warto wybierać renomowanych producentów.

Poprzedni «
Następny »