September 25, 2022

Messenger i WhatsApp

  • skanlacja.pl
  • 22 lutego 2018
  • Comments Off
Messenger i WhatsApp

Aplikacje to systemy, które posiadają szereg cech oraz wbudowane funkcje, które zostały stworzone z myślą o ułatwieniu życia lub w celu rozrywki. Aplikacjami, które w dużej mierze zastąpiły sms-y, jest Messenger oraz WhatsApp. Czym są te aplikacje, na czym polegają i jakie mają funkcje?

Messenger

To aplikacja wywodząca się niejako z Facebooka. Wcześniej była jego funkcjonalnością wbudowaną wewnątrz aplikacji, z której mogli korzystać tylko Ci, którzy mieli założone konto. Obecnie Messenger został uniezależniony i możliwe jest korzystanie z niego całkowicie niezależnie poprzez integrację z numerem telefonu. Posiadacze Facebooka, mogą korzystać z aplikacji w sposób w jaki  dotychczas z niej korzystali, ale wejście w wiadomości czy baza kontaktów znajduje się w osobnej aplikacji. W przypadku osób, które nie maja Facebooka, mogą wyszukiwać kontakty w Messengerze ale podstawowa baza kontaktów jest tworzona na podstawie numerów zapisanych w telefonie. Bardzo ważną funkcją tej aplikacji jest między innymi przechowywanie zdjęć i filmów, które można podejrzeć w bazie, nie przeszukując całej korespondencji. W ostatnim czasie Messenger dodał ciekawą funkcję, mianowicie możliwość usuwania wiadomości wysłanych, do 10 minut od ich wysłania w przypadku gdy druga strona jeszcze ich nie przeczytała. To sprawia, że podczas przypadkowego wysłania treści do osoby postronnej bądź nieodpowiedniej wiadomości do znajomych, można szybko  naprawić swój błąd, bez konsekwencji.

WhatsApp

To aplikacja o podobnych funkcjach co Messenger, ale działa tylko na bazie kontaktów wpisanych do telefonu lub w aplikacji. Jej założeniem była możliwość kontaktu z osobami na całym świecie za darmo, bez opłat za połączenia i sms-y. Podobnie jak na Messengerze, również w tym przypadku można tworzyć konwersacje grupowe, przesyłać zdjęcia i filmy, wysyłać wiadomości i dzwonić zarówno głosowo jak i poprzez wideokonferencję. Tego typu aplikacje to łatwa możliwość szybkiego kontaktu, szczególnie, że można w nich sprawdzić czy bliskie osoby są aktualnie dostępne czy nie.

Polecane: płyta gazowa do zabudowy

Poprzedni «
Następny »