December 4, 2022

Mieszkanie czy akademik?

  • skanlacja.pl
  • 3 listopada 2018
  • Comments Off
Mieszkanie czy akademik

Studia to czas, w którym wiele młodych osób się usamodzielnia, wynajmuje mieszkania i żyje w nowym dla siebie środowisku. Miejsce do życia jest bardzo ważne. Znaczna większość osób decyduje się na wynajem mieszkania lub pokoju w akademiku. Główne skrzypce podczas podejmowania decyzji grają często koszty, które w zależności od miasta są różnej wysokości. Wynajęcie mieszkania lub pokoju we współdzielonym mieszkaniu ma wiele zalet, które mogą przesądzić o finalnym wyborze. Czy warto?

Pokój w akademiku

Jedno jest pewne, mieszkanie w akademiku to często szkoła życia, ale też miejsce, w którym tworzą się przyjaźnie na całe życie oraz wiele wspaniałych wspomnień wartych zapamiętania. Akademik to budynek przeznaczony wyłącznie dla studentów, składający cię z pokoi lub małych mieszkań, łazienek, kuchni oraz pralni. W akademikach najbardziej typowymi opcjami mieszkania jest współdzielenie pokoju, jednakże otrzymuje się je według przydziału, dlatego do końca nigdy nie wiadomo, z kim tak na prawdę będziemy mieszkać. Tym, co jest szczególnie ważne wybierając tę opcję, to koszt wynajmu, który jest często najtańszy spośród możliwości zamieszkania. Ponadto, w akademiku często mieszka wiele osób, które studiują z nami na roku lub są w starszych rocznikach, dzięki czemu można z łatwością nabywać znajomości i czerpać z nich korzyść w postaci notatek czy książek. Zdecydowanym minusem jest brak prywatności, mała przestrzeń do życia, hałas i brak komfortowych warunków do nauki. Jeżeli zalety akademika nie są przekonywujące, natomiast wady wydają sie być bardzo uciążliwe, w takim przypadku zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wynajem mieszkania.

Najem mieszkania studenckiego

Mieszkanie, jeżeli interesuje nas miejsce w pokoju lub jeden pokój w większym mieszkaniu, w tym przypadku warto szukać nieruchomości wraz ze znajomymi, którzy tak jak my rozpoczynają studia. Mieszkanie studenckie zapewni ciszę i odpowiednie warunki do nauki, a ponadto da poczucie swobody i wygody. Ponadto, mieszkanie ze znajomymi, osobami które znamy sprawi, że pozwoli to często uniknąć wielu nieporozumień, a w przypadku gdy wystąpią, umożliwi szybkie ich zażegnanie.

Poprzedni «
Następny »