December 4, 2022

Na jakie koszulki decydować się podczas różnych treningów na siłowni?

  • skanlacja.pl
  • 26 lipca 2020
  • Comments Off

Im bardziej intensywnie ćwiczy się sporty siłowe, tym znacznie ważniejszy staje się odpowiedni strój. Wpływa on bezpośrednio na komfort realizowania ćwiczeń, co szczególnie przy ekstremalnym wysiłku może w znacznym stopniu wpływać na jakość treningu. Przy ćwiczeniach na siłowni szczególnie ważnym elementem stroju jest koszulka. W tym względzie ważne jest wybranie takiego modelu, który w największym stopniu sprawdza się w kontekście indywidualnych preferencji. Trzeba brać pod uwagę, że dobre samopoczucie podczas treningu jest kluczowe dla skutecznie wykonywanych ćwiczeń. Idealnie dopasowana koszulka będzie miała na to bardzo duży wpływ.

 

Indywidualne preferencje a odzież sportowa

Poszczególni trenujący amatorsko sporty siłowe mają różne upodobania. Jedni wolą mieć większy komfort ruchu i czuć się bardziej luźno. Wybierają oni najczęściej koszulki o jedne numer większe, które nie przylegają ściśle do ciała. Inni wolą idealnie dopasowane koszulki, które pozwalają na szybkie wchłanianie potu. Wybierając koszulki, jak Bezrękawniki na siłownię, zdecydowanie nie warto kierować się modą ani opiniami innych. Najważniejsza jest wygoda i dobre samopoczucie trenującego.

 

Materiały stosowane do realizowania koszulek

Im lepszy jest materiał zastosowany do wykonania koszulek na siłownię, tym będą one bardziej wygodne oraz trwalsze. Do popularnych materiałów zaliczają się bawełna czy len. Bawełna to materiał, który jest odporny na pranie nawet w wyższych temperaturach. Do tego ma dobre właściwości absorpcji wody. Natomiast trzeba brać pod uwagę, że gdy na siłowni panują wyższe temperatury czy trenujący ma tendencję do silnego pocenia się podczas dużego wysiłku len czy bawełna nie sprawdzą się, gdyż nie zapewnią wchłaniania odpowiedniej ilości potu. Koszulka szybko stanie się morka i nieprzyjemna.

Obecnie można wybierać specjalnie przygotowane na siłownię koszulki z termoaktywnych materiałów. Takie materiały są:

– przewiewne

– lekkie

– chłonne.

Brak chłonięcia potu jest szczególnie ważne. Koszulki termoaktywne na siłownię są w stanie szybko oddawać wilgoć do otoczenia. W ten sposób nie stają się mokre, nawet gdy trenujący bardzo intensywnie się poci.

 

Zobacz również: https://mmsport.pl/pol_m_ON_Odziez_Koszulki_Krotki-rekaw-3702.html

 

Poprzedni «
Następny »