September 25, 2022

Najsłynniejsze rodzaje kaw na świecie

  • skanlacja.pl
  • 20 stycznia 2020
  • Comments Off

Kawiarnie są wręcz idealnymi miejscami do wypoczynku. Niektóre z nich są tak klimatyczne, że można w nich przesiadywać niemalże godzinami, czytając książki lub rozmawiając ze znajomymi, a przy okazji racząc swoje podniebienia przepysznymi naparami. Rodzaje kaw są tak liczne, że każdy wśród nich powinien znaleźć coś dla siebie. A oto kilka tych najpopularniejszych propozycji. Serwuje się je we wszystkich kawiarniach.

 

Na tej liście bez wątpienia nie mogłoby zabraknąć Espresso. Jest to najsłynniejsza kawa na całym świecie, którą pija się wszędzie i to w olbrzymich ilościach. Espresso daje natychmiastowy efekt pobudzenia. Działa bardzo szybko, ponieważ spośród wszystkich gatunków kaw charakteryzuje się najwyższą zawartością kofeiny. Często podaje się je z dodatkową szklanką wody. Ma ona przygotować kubki smakowe na prawdziwy zastrzyk niesamowitych aromatów.

Niemalże równie popularnym gatunkiem kawy jest Cappuccino. To bardzo delikatny i łagodny napój, który z uwagi na niewielką zawartość kofeiny bywa pijany przez młodsze osoby. A z czego się składa? Podstawą dla Cappuccino jest jedna porcja Espresso, do którego dodaje się mniej więcej pół szklanki ciepłego i spienionego mleka. Dzięki temu dodatkowi kawa uzyskuje wspaniały brązowy kolor. Najbardziej przepadają za nią kobiety.

 

Jeszcze delikatniejsze w smaku jest natomiast Latte. Patrząc na wszystkie popularne rodzaje kaw, można stwierdzić, że to właśnie Latte będzie najłagodniejsza. W głównej mierze składa się ona bowiem z samego mleka. Zawiera niewielką ilość zwykłej kawy, dzięki czemu staje się idealnym wyborem na popołudniową porę. Z uwagi na delikatny smak kawa Latte świetnie komponuje się z wszelkiego rodzaju ciastami, tortami czy nawet lodami. To taka mała przyjemność, na którą warto sobie czasem pozwolić. Poznaj świeżo palone kawy na stronie: https://krakowskapalarniakawy.pl/

 

Istnym słodkim szaleństwem wśród kaw jest jednak Mocha. To królowa cukierkowości. Najlepszy napar na poprawę humoru. Mocha jest połączeniem kawy i czekolady, dzięki czemu ma bardzo słodki i przyjemny dla podniebienia smak. Klasyczną jej wersję wykonuje się z brązowej czekolady, ale największym łasuchom jeszcze bardziej posmakuje jej biała odmiana. Jedyny jej minut jest taki, że to prawdziwa bomba kaloryczna, która może zrujnować dietę.

Na samym końcu listy plasuje się Irish Coffe, czyli typowa kawa dla dorosłych. To napój łączący w sobie czarny napar i mocny trunek. Uzupełnia się go najczęściej wódką, rumem, koniakiem lub whisky. Irish Coffe to idealna propozycja na zimowy wieczór, gdyż świetnie rozgrzewa organizm i poprawia nastrój.

Poprzedni «
Następny »