September 25, 2022

Noże ręcznie robione, bushcraftowe

  • skanlacja.pl
  • 25 września 2020
  • Comments Off

Pod namiotem, płachtą biwakową zwaną tarpem czy zwykłą plandeką, w obozowym życiu dobre noże bushcraftowe są jak przedłużenie ręki. Można obyć się bez wielu innych rzeczy, ale nie bez dobrego noża, bez którego taki wypad nie ma sensu.

Dla grzybiarzy, wędkarzy, myśliwych, wytrawnych survivalowców czy rozpoczynających przygodę z biwakowaniem, słowem, dla wszystkich amatorów spędzania czasu na łonie natury, noże bushcraftowe to warunek konieczny. Jedne z najlepszych to noże ręcznie robione.

Wybór jest spory, dla każdego gustu i preferencji.

Dlaczego o takich mowa, a nie o zwykłych nożach kuchennych, czy scyzorykach z bazaru?

Głownia noża musi być z odpowiedniej stali nierdzewnej, wytrzymałej i nietępiącej się łatwo przy batonowaniu drewna na opał, krzesaniu iskier, wykonywaniu haczyków, wieszaków, ostrzeniu kijów czy innych rozwiązań ułatwiających obozowe życie. Po tych ciężkich dla ostrza czynnościach oczekujemy, że bez problemu pokroimy mięso czy warzywa. W międzyczasie otworzymy puszkę z pomidorami czy kukurydzą.

Tylko z odpowiednim nożem będziemy mieć komfort i pewność, że zrobimy wszystko, co chcemy i nasz nóż to wytrzyma.

Sprawdź: Noże ręcznie robione – Forestknives.pl

Rękojeść musi dobrze leżeć w dłoni i być wytrzymała, nie może pękać czy rozlecieć się na pół. Garda zapewni dłoni ochronę, żeby nie ześlizgnęła się przy pracy na krawędź tnącą.

Bezpieczeństwo to podstawa.

Noże bushcraftowe mają również pochwy, skurzane czy z tworzywa sztucznego, które łatwo przymocujemy do paska czy zawiesimy na szyi, żeby nóż był zawsze zabezpieczony i łatwo dostępny jedną ręką.

Poprzedni «
Następny »