September 25, 2022

Nóżki meblowe wraz z dodatkami

  • skanlacja.pl
  • 15 maja 2021
  • Comments Off

Nóżki meblowe należą do grupy artykułów meblowych które skierowane są do osób zajmujących się stolarką czy majsterkują. Ale także mogą być skierowane praktycznie do każdej osoby, chcącej kupić/złożyć konkretny mebel. Są one wszechstronne bo oprócz tego, że samą nazwą nawiązują do stołów, to używane są również do innych mebli takich jak mniejsze stoliki czy nawet komody i pufy siedzące. Są one odpowiedzialne za utrzymanie stabilności i komfortu użytkownika. Nikt chyba nie mógłby sobie wyobrazić odpoczynku na chwiejącym się fotelu czy też spożywania posiłku na ruchomym stole. Niestety często zapomina się o ich istnieniu, a przecież są tak istotne.

Budowa czy wygląd?

Bardzo często do codziennego użytku proponowane są nóżki o piórkowej wadze zbudowane z plastiku i innych tworzyw sztucznych. Do tego rodzaju zaliczane są także stopy metali takich jak aluminium, miedź czy cynk. Na pierwszy rzut oka lśnią co sprawia, że odnajdują one często swoją funkcję u ludzi którzy oprócz funkcjonalizmu cenią sobie wygląd.

Przeciwnym rodzajem nóżek są specjalne nóżki stalowe których używa się do bardziej odpowiedzialnych zadań. Potrafią one bowiem utrzymać ciężar przekraczający 100kg co czyni je perfekcyjnym wyjściem do stabilizacji ciężkich, masywnych mebli. Niweluje to ryzyko uszkodzenia, złamania czy pęknięcia różnych struktur.

Nóżki do mebli kuchennych – https://furnica.eu/collections/nozki-do-mebli-kuchennych

Elementy praktyczne

Co w sytuacji gdy mebel już się nie podoba. Jest on usuwany wraz z wszystkimi akcesoriami włączając w to nóżki meblowe? Nic bardziej mylnego. Na rynku istnieją specjalne regulowanie nóżki umożliwiające kontrole wysokości w danym przedziale, przez co mogą uzyskać drugie życie pomagając innym meblom w naszym otoczeniu.

Dodatki

Do montażu nóżek korzysta się z pomocy takich struktur jak wkręty, kleje i klipsy. W sytuacji gdy struktura mebla nie może zostać uszkodzona można użyć klejów. Natomiast gdy stabilizacja jest kluczowa poleca się używać mocnych wkrętów, które zapewnią pożądany efekt.

Na liście zakupów majsterkowicza powinny znaleźć się także podkładki meblowe – plastikowe, filcowe bądź gumowe. Zapewniają one głównie ochronę przed uszkodzeniami podczas transportu mebli z miejsca A do miejsca B. Są stosunkowo tanie, a największą popularnością cieszą się samoprzylepne podkładki filcowe.

 

Poprzedni «
Następny »