December 4, 2022

Ogrzewanie Twojego samochodu ciężarowego

  • skanlacja.pl
  • 9 sierpnia 2021
  • Comments Off

Codziennie niezależnie od pory roku wielu ludzi wsiada do swoich samochodów ciężarowych i dostarcza towary w najróżniejsze miejsca na świecie. Pokonywanie setki kilometrów w niesprzyjających warunkach na określony czas jest bardzo trudne. Ta praca zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych, więc komfort cieplny podczas chłodnych dni jest bardzo istotny dla każdego wnętrza samochodu oraz kierowcy. Ogrzewanie każdej kabin jest bardzo ważne, a każde szanujący się samochód ciężarowy posiada specjalny do tego system wykorzystujący ciepło produkowane przez silnik.

 

Jak działa system grzewczy?

System ogrzewania występuje głównie ciepło jakie produkowane jest przez silnik co w połączeniu z dobranym obiegiem wody i dobrą wentylacją powoduje, że już po chwili od uruchomienia samochodu wewnątrz kabiny robi się o wiele cieplej niż to było na początku. Niestety ciągły postój i nagrzewanie silnika nie należy do najkorzystniejszych dla środowiska i portfela – duża emisja szkodliwego CO2 i spalania paliwa powoduje dyskomfort, aczkolwiek taki proces jest konieczny i wymagany. Jednak istnieje sposób na lekką redukcję tych zmiennych i zakup specjalnego agregatu produkującego ciepło bez pracy silnika. Ostatnimi czasy coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na takie rozwiązania.

Sprawdź: Wymiennik ciepła wnętrza pojazdu – dla samochodów ciężarowych

Taki agregat może być automatycznie włączany, a system ten nazywa się systemem engine-off. W wyniku tego w środku kabiny temperatura cały czas utrzymywana jest na stałym poziomie co jest bardzo komfortowe. Ułatwia to zapalenie samochodu i pozwala na ruszenie w trasie praktycznie od razu po wejściu do swojej kabiny. Z badań wynika, że użycie agregatu zmniejsza spalanie paliwa do 90%!

Ogrzewanie postojowe

Bardzo dobrze sprawdza się w wielu przypadkach i jest dodatkowo bardzo wygodne. Jego sterowanie jest bardzo zmechanizowane. Można nim władać na kilka sposobów. Ten podstawowy to zamontowanie panelu we wnętrzu auta z ustawioną godziną o której ogrzewanie ma się samoistnie włączyć. Jednak istnieje dodatkowy sposób podnoszący wygodę – pilot sterowania, na którego komendę ogrzewanie może się włączyć z bardzo dużej odległości. Ostatnim wyjściem jest zainstalowanie specjalne aplikacji na telefon dzięki której można ustawić godzinę włączenia nagrzewania samochodu zupełnie zdalnie. Zdecydowanie takie wykorzystywanie ogrzewania może być bardzo wygodne i czasowo ekonomiczne – po przyjściu do swojego samochodu można od razu wsiąść i jechać w trasę bez obaw o to, ze silnik nie zapali.

Poprzedni «
Następny »