September 25, 2022

Panele czy płytki?

  • skanlacja.pl
  • 15 listopada 2018
  • Comments Off
Panele czy płytki

O tym, że podczas aranżacji wnętrza mamy duże możliwości jeżeli chodzi o wybór wykończenia podłogi, nie trzeba nikomu przypominać. Ważne jest to, aby dobierać surowiec w zależności od preferencji, stylu aranżacji oraz jakości. Podłoga to taka przestrzeń, która jednokrotnie zaaranżowana, często służy domownikom przez wiele lat. Surowce różnią się między sobą nie tylko powierzchnią, wzorem czy jakością, ale również właściwościami. Drewno czy panele dają poczucie ciepła i komfortu, natomiast płytki z natury mają chłodną powierzchnię, przez co sprawiają, że w pomieszczeniu jest zimniej. Jaki surowiec wybrać w zależności od aranżowanego pomieszczenia?

Płytki

Dobra jakość, łatwe sprzątanie oraz wysoka odporność na wilgoć to niezaprzeczalnie główne zalety płytek. Właśnie dlatego są one głównie wykorzystywane w łazienkach oraz w miejscach, gdzie podłoga i ściany są szczególnie narażone na uszkodzenia związane z wysoką wilgotnością, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Płytki połączone fugami mogą być umieszczone zarówno na podłodze, jak i na ścianach nie tylko w łazience, ale również w kuchni, w części podłogowej, oraz na ścianach w przestrzeni między meblowej. Niezwykle ciekawą odmianą są płytki 3D, które mają wypukłą powierzchnię. Dekoracyjny wygląd wprowadzi do każdego wnętrza, również w salonie czy sypialni, nowoczesny design. Wiele osób umieszcza również płytki na podłodze w salonie lub sypialni. Nie jest to jednak komfortowe rozwiązanie, ponieważ chłód bijący od ich powierzchni, wprowadzi do pomieszczenia surową i zimną atmosferę.

Parkiet i panele

Alternatywą dla płytek są panele oraz parkiet. Drugie rozwiązanie jest zdecydowanie bardziej klasyczne oraz droższe, niemniej jednak wprowadza do pomieszczenia ciepło i sprawia, że jest ono bardziej przytulne. Drewniany parkiet ułożony w jodełkę pasuje do stonowanych, klasycznych pomieszczeń, niemniej jednak coraz lepiej odnajduje się również w nowoczesnych aranżacjach zestawiony z białymi lub czarnymi meblami. Panele to bardziej aktualne rozwiązanie i dużo łatwiejsze do zastosowania. Podłogę z paneli praktycznie każdy, niezależnie od płci, może łatwo i szybko ułożyć, nawet na zniszczonej, starej podłodze. Dodatkowo, gdy część paneli się zniszczy w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń, pojedyncze sztuki można łatwo wymienić na nowe.

Poprzedni «
Następny »