May 27, 2022

Pomocnik funkcjonalny każdej szuflady

  • skanlacja.pl
  • 1 listopada 2021
  • Comments Off

Każda szuflada aby funkcjonować musi mieć swojego pomocnika. Jest nim prowadnice meblowa stanowiąca prawdziwe szyny każdej szuflady. To właśnie po nich konstrukcja szuflady przesuwa się sprawiając, że może być dostępna dla osób z niej korzystających. Jej wnętrze musi być ściśle chronione przed środowiskiem zewnętrznym, dlatego też prowadnice ułatwiają dostęp do wnętrza szuflady tylko wtedy, kiedy jest naprawdę potrzebny. Szuflady to nieodzowny element codziennego funkcjonowania każdej osoby, dlatego warto jest aby chodziły płynnie i sprawnie oraz posiadały dodatkowe funkcje ułatwiające ich korzystanie. Takie funkcje może zapewnić dobrze zaprojektowana prowadnica meblowa.

 

Samodomyk – wygoda i łatwość użytkowania każdej szuflady

Samodomyk to mechanizm, który doceni każda osoba korzystająca kiedykolwiek z klasycznych szuflad bez żadnych ,,wspomagaczy”. Samodomyk sprawi, że nigdy więcej nie usłyszy się nieprzyjemnego dźwięku trzaskającego drewna. Nie zobaczy się również nieestetycznie wystającej szuflady z powierzchni mebli, na która tak naprawdę można się ,,nadziać” wykonując codziennie obowiązki na przykład w kuchni. Samodomyk to mechanizm, który jak sama nazwa wskazuje sam zamknie otwartą szufladę. Do jego działania potrzebna jest jedynie niewielka siła wywołana przez dłoń człowieka informująca prowadnice o tym, że szuflada ma być zamknięta. Samodomyk (https://furnica.eu/collections/prowadnice-do-szuflad-samodomykajace) wtedy wolno i samoistnie zacznie zamykać szufladę doprowadzając ją do końca drogi. Idealnie zaprojektowana nie spowoduje żadnego dźwięku obijania się końcowej powierzchni szuflady o inne elementy budowy.

Aby dobrze docenić dobroć każdej prowadnicy należy jeszcze przeczytać o innych dodatkach funkcjonalnych jakie firma Furnica zapewniła do swoich produktów. Przykładem może być push to open – mechanizm, który dosłownie zrewolucjonizował wygląd szuflad. Zawsze wyobrażano sobie szufladę z ciekawymi uchwytami. Teraz można o nich zapomnieć! Gładka powierzchnia szuflady, która jest bezpieczna dla dzieci stanowi prawdziwą przyszłość wszystkich szuflad. Wystarczy tylko nacisnąć jej powierzchnie, a prowadnica sama otworzy szufladę w kierunku danej osoby uwidaczniając swoje wnętrze. Hitem jest to, że można ją obsługiwać nie posiadając nawet wolnej ręki – niezwykle przydatna funkcja w każdej kuchni.

 

Podsumowanie

Firma Furnica tworzy swoje prowadnice meblowe z najwyższej jakości materiałów. Dodaje do nich rozwiązania funkcjonalne sprawiając, że są nie tylko trwałe i mocne, ale także ułatwiają życie każdego człowieka korzystającego codziennie z dobroci jaką dostarczają szuflady.

Poprzedni «
Następny »