September 25, 2022

Pomysły na sesję ślubną

  • skanlacja.pl
  • 29 grudnia 2017
  • Comments Off
sesja ślubna

Plenerowa sesja ślubna – to jeden z najważniejszych elementów pracy fotografa ślubnego, wynajętego przez młodą parę. Najczęściej, z powodów organizacyjnych, sesja plenerowa jest wykonywana innego dnia, niż wesele. Pozwala to znacznie dokładniej zaplanować miejsce sesji, wybrać dzień z najlepszą pogodą i nie martwić się o to, że na kilka godzin pozostawicie swoich gości. Oto jedne z wielu pomysłów na sesję ślubną.

Pola, łąki i zboże

Chyba najbardziej opatrzony pomysł na sesję ślubną, który mimo wszystko nie przestaje się cieszyć dużą popularnością. Być może to zasługa polskich, malowniczych krajobrazów, zdominowanych przez pola, być może jest to wynik słowiańskiego charakteru. Najlepszą porą roku, aby taką polną sesję zrealizować jest końcówka lata. Wówczas zboże jest już ścięte, a na polach pozostają duże, zrolowane bele słomy. Można do tego dodać jeszcze kilka ciekawych elementów, jak kombajny czy ciągniki, snopowiązałki czy stare, drewniane szopy, z ukrytym pod stogiem siana fiatem 125p.

Starówka miejska

W każdym polskim miasteczku jest zabytkowa starówka. Zwykle będzie to brukowany plac, otoczony zabytkową zabudową, pośrodku którego znajduje się studnia. Taki opis najbardziej chyba przypomina nam Sandomierz. Starówka daje bardzo wiele możliwości, na wykonanie przepięknych zdjęć ślubnych. Szczególnie, jeśli pójdziecie o krok dalej i zdjęcia będą powstawać o zmroku i nocą. Warto z tego skorzystać, jeśli na starówce zainstalowane zostało nastrojowe oświetlenie.

Ogrody pokazowe

W Polsce powstaje coraz więcej ogrodów pokazowych. Są one zakładane przez szkółki roślinne i firmy, zajmujące się projektowaniem krajobrazu. W takich miejscach jak najbardziej możliwe jest wykonanie sesji ślubnych, po dokładnym ustaleniu szczegółów z obsługą. Z uwagi na duże zróżnicowanie roślinności o różnych porach roku, a także ciekawe dekoracje i budownictwo, łatwo wykonać w tych miejscach sesje, które nie będą podobne do innych.

Dworzec, lotnisko

Motyw podróżowania jest bardzo często wykorzystywany w sesjach ślubnych. Nowoczesne wnętrza terminali lotniskowych mogą ciekawie kontrastować, z peronami zabytkowych dworców. Ciekawym pomysłem są również polskie dworce autobusowe, zwłaszcza jeśli jesteście fanami klimatów PRL. Autobus ogórek, zapiekanka z pieczarkami i szyld z ręcznie malowanym napisem KASA BILETOWA. To tylko doda naturalności Waszej sesji, przenosząc Was w dawno zamierzchłe czasy komuny.

Twój fotograf ślubny na pewno ma głowę pełną innych pomysłów na to, jak uczynić Waszą sesję jeszcze ciekawszą i bardziej oryginalną.

Poprzedni «
Następny »