September 25, 2022

Prowadnice do szuflad H27

  • skanlacja.pl
  • 8 stycznia 2021
  • Comments Off

Prowadnice to niezwykle istotny element każdej szuflady. Jednak aby działały prawidłowo, koniecznie muszą być właściwie zamontowane, przede wszystkim – w odpowiedni sposób dobrane. Prowadnice H27 to jeden z najbardziej uniwersalnych rozmiarów tych urządzeń.

Prowadnice do szuflad H27 – gdzie się sprawdzą?

Prowadnice w rozmiarze H27 to dość lekkie rozwiązanie, ale nie najlżejsze. Najczęściej sprawdzają się w takich miejscach jak szuflady w biurkach, czy szafkach nocnych, ale również małe i średnie szuflady innych mebli. Prowadnice takie są wystarczająco mocne, aby można było użyć ich również do nieco większych szuflad. Warto przy tym pamiętać, że mogą się one różnić również długościami. Wybierając prowadnice, powinno się koniecznie uwzględnić właśnie długość. Wybór prowadnic zbyt krótkich najpewniej spowoduje, że szuflada nie będzie działać prawidłowo. Oprócz tego trzeba pamiętać, że prowadnice takie mogą mieć różną konstrukcję, a także być wykonane z różnych materiałów. Dzisiaj najpowszechniej używa się prowadnic kulkowych, których ruch ułatwiają znajdujące się wewnątrz kulki łożyskowe. W tańszych meblach wciąż używa się prowadnic z plastikowymi rolkami, które są dużo mniej trwałe.

Zobacz również: Prowadnice do szuflad H27 – Furnica

O czym jeszcze należy pamiętać?

Kupując prowadnice do szuflady warto postawić na produkt jak najwyższej jakości. Prowadnice używane są najczęściej bardzo intensywnie, a więc wybór dobrej jakości produktu pozwala na użytkowanie go dłużej bez konieczności wymiany. Dobrej jakości prowadnice najczęściej wykonane są ze stali cynkowanej, albo malowanej proszkowo. W handlu znaleźć można też nieco od nich tańsze prowadnice aluminiowe. Decydując się na konkretny rozmiar prowadnic warto się dobrze zastanowić, ponieważ prowadnice zbyt wąskie mogą dosyć szybko ulec zniszczeniu pod wpływem ciężaru szuflady. Montując prowadnice należy zachować jak największą precyzję – z dwóch stron szuflady powinny znaleźć się w dokładnie tych samych miejscach, inaczej szuflada nie będzie otwierała się prawidłowo i może stawiać opór.

Poprzedni «
Następny »