September 25, 2022

Różnica między białym a czerwonym winem

  • skanlacja.pl
  • 3 stycznia 2019
  • Comments Off
Różnica między białym a czerwonym winem

Od wielu lat każdy na pewno wie, że wino ma korzystny wpływ na zdrowie. Tutaj wymienimy zalety oraz korzyści, które wpływają na zdrowie wina czerwonego oraz białego. Pijąc lampkę wina do obiadu, na pewno będziesz miał zdrowe serce, jasny umysł i zachowasz młodość jak najdłużej. Czerwone wino bardzo korzystnie wpływa na układ krwionośny i serce.

 

Dowodem są badania, które prowadzone są już od bardzo dawna. Francuzi zawdzięczają zdrowie miłości do wina czerwonego, które piją systematycznie, lecz z umiarem. W winie znajduje się ogromna ilość antyoksydantów, dzięki którym nasze ciało wolniej się starzeje. Antyoksydanty te zwalczają wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się komórek. Również cenne są polifenole, które znajdują się w pestkach, skórce i szypułkach winogron. Wina czerwone wyrabia się z całych gron owoców wraz ze skórką, pestkami i łodyżkami dzięki temu są tak zdrowe. Wina białe powstają z samego soku, a skórka i pestki zostają usunięte z owoców na początku procesu. Przez to czerwone wino jest dużo zdrowsze. Lecz i białe ma swoje plusy.

 

Wino obfituje też w potas, magnez i wapń. Zawarte w czerwonym winie flawonoidy ochraniają nas przed miażdżycą i zakrzepami. Przeciwdziałają utlenianiu się złego cholesterolu LDL, dbając również o to, aby płytki krwi nie zlepiały się ze sobą, zapobiegając tworzeniu się zakrzepów i udarowi mózgu. Czerwone wino jest też naszym sprzymierzeńcem w leczeniu nadciśnienia tętniczego ze względu na dużą zawartość potasu, który reguluje ciśnienie. Wino, jak każdy alkohol, rozszerza naczynia zwiększając średnicę tętnic wieńcowych oraz wpływając na lepsze odżywienie serca i zmniejszając ryzyko niedokrwienia organu.

 

Alkohol przeciwdziała zwężaniu się naczyń, zapobiegając palpitacjom serca, które często występują na skutek stresu. Pomimo tego zawsze musimy pamiętać, że wino to alkohol i musimy pić go z umiarem. Przesadzanie picia wina sprzyja alkoholizmowi. Bądźmy rozsądni i pomagajmy sobie, a nie szkodźmy. Pijmy maksymalnie do dwóch lampek wina dziennie, a na pewno wszystko będzie jak należy oraz każdy z nas będzie czuł się lepiej.

Poprzedni «
Następny »