December 4, 2022

Suplementy diety ze spiruliną

  • skanlacja.pl
  • 9 lutego 2021
  • Comments Off

Już w tym momencie spirulina została uznana za jeden z najbardziej wartościowych wyrobów spożywczych. Wszyscy chcą ją przyjmować – oczywiście wszyscy, którzy chociażby w minimalnym stopniu interesują się nowinkami ze świata dietetyki i sportu oraz próbują o siebie dbać z pomocą różnych, często niekonwencjonalnych metod. Ze względu na to, iż w składzie spiruliny występuje liczne grono odżywczych i wartościowych substancji, rzeczywiście warto po nią sięgać. A jak to robić? Jak też wybierać suplementy dla sportowców i osób zdrowo się odżywiających, by upewnić się, że będą one czymś dobrym?

Zobacz: https://wxnlabs.com/

Spirulina występująca w swojej czystej i naturalnej formie nie jest zbyt przyjemnym wyrobem. Mało kto będzie w stanie przyjmować ją pod taką postacią. Wynika to bowiem z jej charakterystycznego, dość ostrego smaku, który niestety nie jest w stanie skomponować się z każdą potrawą. Ze względu na niego spirulina raczej nie jest też przyjmowana samodzielnie. Na ogół dodaje się ją do owsianek, koktajli czy zdrowych batonów, w tym także i tych proteinowych. Jako że jednak mimo wszystko jest ona w stanie delikatnie zmienić smak potraw, jej wygodniejszą w użyciu formą są suplementy diety.

 

Z kolei suplementy dla sportowców przeważnie mają postać zwykłych dużych tabletek. Nie trzeba niczego z nimi robić. Wystarczy codziennie je przyjmować, wcześniej tylko sprawdzają na opakowaniu, jak należałoby je dawkować. Suplement powinien być popity sporą ilością wody. Warto spożyć go do normalnego posiłku, aby organizm mógł go jeszcze lepiej przyswoić wraz z substancjami występującymi w “normalnych” produktach spożywczych. Suplementy diety, w których pojawia się spirulina, są już dostępne nawet w aptekach. Bez trudu każdy może je zatem kupić.

 

A czy warto? Na pewno tak. Dla wielu osób aktywnych fizycznie suplementy wzbogacone spiruliną okażą się doskonałym uzupełnieniem codziennej diety. Są one w szczególności polecane tym osobom, które prowadzą bardzo aktywny tryb życia i często w ciągu dnia odczuwają nagłe spadki energii.

Poprzedni «
Następny »