September 25, 2022

Sypialnia małżeńska

  • skanlacja.pl
  • 23 kwietnia 2018
  • Comments Off
Sypialnia małżeńska

Miejscem zdecydowanie najbardziej intymnym w całym domu jest sypialnia małżeńska. To pomieszczenie, które łączy w sobie zarówno przestrzeń do wypoczynku i snu, ale również spędzania miłych chwil z współmałżonkiem. Sypialnia powinna być zaaranżowana w sposób odpowiadający dwóm osobom. Dodatkowo, często ze względu na nieduży metraż całego miejsca zamieszkania, sypialnia pełni też funkcję gabinetu czy garderoby. W takim przypadku bardzo ważne jest aby koncepcja aranżacji była przemyślana i zgodna z upodobaniami obydwu stron.

Łóżko małżeńskie

W centralnej części sypialni powinno znajdować się łóżko małżeńskie. Taki mebel o dużej powierzchni zajmuje sporo miejsca, natomiast warto go zakupić, ponieważ komfort snu wynagradza dyskomfort przestrzenny.  Szczególnie ważnym elementem łóżka jest materac. Warto przed zakupem przetestować kilka modeli tak, aby sprawdzić, czy konkretny egzemplarz będzie dla nas odpowiedni. To na czym śpimy ma niesamowite znaczenie dla efektywności snu. Brak wygody oraz niewyspanie mogą wpływać na cały kolejny dzień, wykonywanie obowiązków czy komfort życia. Wymiary łóżka są często uzależnione od rozmiarów materacy dostępnych w sprzedaży, które zwykle mają szerokość 80 cm, 90 cm czy 100 zm. Popularne modele łóżek mają zwykle długość 200 cm natomiast szerokość równą 160, 18 lub 200 cm.

Gabinet w sypialni

Brak niezależnego pomieszczenia sprawia, że przestrzeń biurową czyli gabinet warto zastosować właśnie w sypialni. Dobrym rozwiązaniem jest stworzenie takiego miejsca w zaciszu swojego domu, ponieważ nawet gdy nie wykonujemy obowiązków zawodowych w domu, to niekiedy musimy wypełnić dokumentacje urzędowe czy opłacić rachunki. Miejsce na laptop, biblioteczkę z książkami czy segregatory nie zajmie dużo przestrzeni w sypialni, natomiast ułatwi codzienne funkcjonowanie. Nieodłącznym elementem każdej sypialni jest również szafa. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ po wstaniu z łóżka można szybko skompletować garderobę na dany dzień. Warto zastosować szafę na wymiar z przesuwanymi drzwiami. Pokrycie drzwi lustrem dodatkowo optycznie powiększy pomieszczenie.

Poprzedni «
Następny »