September 25, 2022

Szafa czy niezależna garderoba?

  • skanlacja.pl
  • 28 lipca 2018
  • Comments Off
Szafa czy niezależna garderoba

Przechowywanie ubrań to temat, który wielu osobom spędza sen z powiek, szczególnie, jeżeli chodzi o żeńskie grono. Wizerunek i chęć odpowiedniej prezencji wymaga od kobiet ale również mężczyzn przykładania szczególnej wagi nie tylko do czystości i świeżości noszonych ubrań, ale również ich różnorodności. Oczywiście moda może być rodzajem hobby czy przyjemności, a obszerna szafa z mnóstwem ubrań jest obiektem pożądania wielu osób. Nie da się jednak ukryć, że na dłuższą metę miejsca w szafie może po prostu brakować bądź też dostęp do niektórych ubrań będzie mocno utrudniony. Kupując mieszkanie czy też podczas budowy domu następuje czas, w którym należy zdecydować czy warto wygospodarować niezależne pomieszczenie na garderobę, czy też lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie szaf. Na którą opcję się zdecydować?

Garderoba

Niezależne pomieszczenie skrywające wewnątrz półki i wieszaki na ubrania, obuwie, torebki czy biżuterię może być nie tylko miejscem przechowywania, ale również ubierania się, mierzenia i tworzenia stylizacji. Co powinno być umieszczone w garderobie? Przede wszystkim półki oraz drążki na wieszaki. W tym przypadku należy przemyśleć w jakiej proporcji je umieścić. Jeżeli większa część naszych ubrań się mnie lub ma formę, która wymaga powieszenia na wieszaku, wtedy ilość drążków względem półek będzie się różnić. W przypadku kobiet bardzo ważną rolę odgrywają buty i torebki. Specjalne wieszaki czy półki przeznaczone właśnie na te akcesoria, pozwolą na ich łatwe utrzymanie w dobrym stanie oraz odpowiednią  ekspozycję. Warto również pamiętać o porach roku i sezonowości niektórych elementów garderoby. Warto ją podzielić na dwie części tak, aby oddzielnie przechowywać ubrania letnie, natomiast osobno zimowe. Wtedy zachowamy porządek wewnątrz garderoby i znacznie łatwiej odnajdziemy tą rzecz, która w danym momencie jest nam potrzebna.

Szafa

Szczególnie w małych mieszkaniach możliwość aranżacji garderoby jest niemożliwa. Warto w takim przypadku zastosować szafy na wymiar. Tego typu szafy pozwalają na zagospodarowanie przestrzeni na całej wysokości pomieszczenia, przez co uzyskamy dodatkowe miejsce wewnątrz. Warto pamiętać, aby w takiej szafie, oczywiście jeśli to możliwe, zastosować drzwi przesuwane, które są wygodniejsze w użytkowaniu.

Poprzedni «
Następny »