September 25, 2022

Taśma lokalizacyjna

  • skanlacja.pl
  • 30 czerwca 2021
  • Comments Off

Taśma lokalizacyjna służy do oznaczania niebezpiecznych miejsc. Często do tego używa się koloru biało-czerwonego lub żółto-czerwonego. Takie taśmy zapewniają dużą widoczność nawet wtedy, gdy nie jest zapewnione dostateczne oświetlenie. Jest używana przy robotach drogowych.

 

Wtedy najczęściej używa się koloru biało-czerwonego. Również taśmy lokalizacyjne używa się podczas koncertów, czy różnych imprez. Warto wiedzieć, że kolor czerwony oznacza istniejące jakieś zagrożenie. Oznacza także zakaz wstępu na dany obszar, na którym jest rozłożona taśma. Istnieje wiele rodzajów taśm lokalizacyjnych. Jest także taśma biało-zielona. Jest ona używana głównie do oznaczania energetyki cieplnej. Taśma o barwach biało-niebieskich jest spotykana przy robotach związanych z wodociągami. Taśma brązowa znaczy, że w danym miejscu jest kanalizacja. W samej sieci energetycznej występują różne, wewnętrzne oznaczenia taśm lokalizacyjnych.

Zobacz: taśma lokalizacyjna – PTS Rabka

Na przykład niebieska taśma lokalizacyjna oznacza niskie napięcie, a czerwony kolor średnie napięcie. Z kolei zaś żółty kolor taśmy lokalizacyjnej oznacza sieć gazową. Taśmy lokalizacyjne powinny być wytrzymałe oraz w miarę możliwości odporne na czynniki zewnętrze. Ich barwy muszą się znacząco różnić od otoczenia. Szczególnie takich taśm, które oznaczają niebezpieczeństwo lub napięcie. Dzięki temu można zadbać o bezpieczeństwo użytkowników ruchu. Jest to tym bardziej ważne, gdy prace muszą odbyć się w zatłoczonym miejscem. Należy także mieć pewność, że nikt niepożądany nie przejdzie przez taką taśmę lokalizacyjną, co mogłoby skończyć się wypadkiem dla takiej osoby nieupoważnionej. Dlatego trzeba takie taśmy rozkładać w miejsca dobrze widocznych. Nie mogą zlewać się z innymi barwami.

Poprzedni «
Następny »