August 18, 2022

Taśma ostrzegawcza co to jest i do czego służy

  • skanlacja.pl
  • 4 lutego 2020
  • Comments Off

Taśma ostrzegawcza to taśma potoczenie określana jako taśma BHP, stosowana w celu zabezpieczenia określonego miejsca lub obszaru terenu i jednocześnie wygradzająca, dany teren z użytku, ze względu na niebezpieczeństwo związane ze specyfiką terenu lub prac na nim wykonywanych.

Zobacz: Taśma ostrzegawcza producent – PTS Rabka

Najbardziej popularnym i dobrze znanym każdemu rodzajem taśmy ostrzegawczej jest taśma w kolorze biało-czerwonym, która informuje nas o potencjalnym zagrożeniu lub wykonywanych pracach ziemnych czy budowlanych na wydzielonym obszarze.

 

Innym rodzajem taśm ostrzegawczych BHP są taśmy podłogowe, służące do oznakowania powierzchni poziomych, przyklejane bezpośrednio do podłóg czy posadzek, a także w przypadku powierzchni pionowych do ścian, czy elementów wystających z urządzeń lub maszyn. Tego typu taśmy zazwyczaj są koloru żółto-czarnego i służą także, jako linie wyznaczające szlaki komunikacyjne w magazynach, zakładach produkcyjnych czy obiektach budowlanych.

 

Kolejnym rodzajem taśm ostrzegawczych są taśmy antypoślizgowe, które mają za zadanie zabezpieczenie obszaru, gdzie często występuje śliska nawierzchnia np. na marmurowych posadzkach, na betonie, czy tworzywie sztucznym.

 

Do oznaczenia dróg pożarowych i ewakuacyjnych , stosowane są taśmy fotoluminescencyjne, czyli potoczeni określane jako odblaskowe.

 

Taśmy ostrzegawcze są powszechnie dostępne i znalazły szerokie zastosowanie w wszelkiego typu pracach budowlanych np. Taśma ostrzegawcza producent TASO100 – 31S Samoprzylepna Czerwono-Biała i są niezbędne przy tego rodzaju działalności, co ściśle określają zasady BHP. Taśmy ostrzegawcze są bardzo szybkie i wygodne w użytku. Zazwyczaj nie potrzeba do ich założenia żadnych dodatkowych narzędzi, a założenie taśmy ostrzegawczej w bardzo łatwy sposób minimalizuje, a zazwyczaj całkowicie eliminuje ryzyko wystąpienia sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu. Tworzywo z jakiego wykonuje się taśmy ostrzegawcze powinno charakteryzować się dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a także na działanie warunków atmosferycznych.

Poprzedni «
Następny »