December 4, 2021

Taśma wodociągowa

  • skanlacja.pl
  • 16 listopada 2020
  • Comments Off

Każdy, nawet najsprawniejszy wodociąg będzie potrzebował w pewnym momencie renowacji, a być może nawet modernizacji. Do przeprowadzenia jej niezbędne będzie zaznaczenie i oznaczenie tego jaką trasę ma dany wodociąg pokonać.

 

Do tego właśnie zadania potrzebna będzie taśma wodociągowa. Owa taśma jest elementem pozwalającym na zabezpieczenie wodociągu przed potencjalną awarią lub po prostu uszkodzeniem. Występują one w niewielu kolorach, przy czym najczęściej spotykana jest barwa niebieska. Mogą one również posiadać różne napisy ostrzegające przed tym jaka praca jest obecnie wykonywana. Pojedyncza rolka taśmy wodociągowej ma zazwyczaj długość około stu do dwustu metrów i jest zwykle w cenie kilkudziesięciu złotych, natomiast należy pamiętać, że cena może sięgać nawet stu złotych. Szerokość takiej taśmy to przeważnie dwadzieścia, do trzydziestu metrów.

Zobacz: taśma wodociągowa – PTS Rabka

Jeżeli chodzi o to z jakiego materiału taśmy wodociągowe są wykonane to jest to polietylen, który nawet w trudnych warunkach nie ulegnie rozpadowi ani jakiemukolwiek zniszczeniu i jest dosyć trwały. Niektóre taśmy wodociągowe mają w swym składzie również wkładkę wykonaną ze stali, będącą czynnikiem lokalizacyjnym. Przy kładzeniu takiej taśmy nie należy zapominać, by była ona ulokowana co najmniej trzydzieści centymetrów powyżej górnej ściany wodociągu.

 

Przy zakupie taśmy wodociągowej, powinniśmy zwrócić uwagę na to, by była ona możliwie jak najwyższej jakości, by nie okazała się później być rozczarowaniem. Wysokiej jakości taśmy produkowane są przeważnie z wspomnianego wcześniej polietylenu. Podsumowując, taśma wodociągowa jest narzędziem niezbędnym przy naprawie, a także renowacji rurociągu. Cena tej taśmy jest relatywnie niska, i jej zakup nie powinien okazać się szczególnie obciążającym firmę wydatkiem, a znacznie ułatwi pracę.

Poprzedni «
Następny »