October 25, 2021

Taśmy ostrzegawcze

  • skanlacja.pl
  • 7 kwietnia 2019
  • Comments Off
taśmy ostrzegawcze producent

Jeżeli w terenie wykonywane są jakiekolwiek prace, które mogą zagrażać użytkownikom dróg, wykonawca zobowiązany jest oznaczyć teren taśmą ostrzegawczą. Również w przypadku gdy nastąpiło zdarzenie, które stanowi niebezpieczeństwo, taśmy ostrzegawcze są jak najbardziej na miejscu. Taśmy ostrzegawcze producent  wykonuje w różnorakim asortymencie.

Taśmy samoprzylepne oraz luźne, odblaskowe, jedno, dwu i wielokolorowe. Z innych akcesoriów tego typu można wymienić jeszcze taśmy antypoślizgowe, tyczki, czy szpilki do taśm lub łańcuchów. Taśmy  nawinięte są na krążek papierowy, który zakłada się na taśmiarkę lub umieszczone są w pudełku. Taśmy ostrzegawcze mają szerokie zastosowanie. Głównie stosuje się je przy zmianie organizacji ruchu, ale także w budownictwie i podczas prac awaryjnych. W zakładach pracy wytycza się nimi drogi komunikacji wózków widłowych i oznacza punkty o szczególnej ochronie.

Sprawdź: taśmy ostrzegawcze producent – PTS Rabka

Niektóre taśmy ostrzegawcze w swoim podłożu mają folię aluminiową. Odblaskowy charakter taśm ostrzegawczych pozwala na dostrzeżenie ich z dużej odległości, co znacznie wydłuża czas na podjęcie odpowiedniej reakcji. Oznaczenie terenu luźną taśmą ostrzegawczą organizuje się na szpilkach lub po prostu owija się je na wystających przedmiotach. Taśmy ostrzegawcze bhp przylepiane są również na ścianach, posadzkach i na wystających elementach urządzeń.

Produkcja taśm

Ma to głębokie znaczenie jeżeli chodzi o bezpieczeństwo. Inspektorzy bhp szczególnie upodobali sobie ten rodzaj oznaczeń i nie ma się czemu dziwić, gdyż jest on naprawdę odpowiedni i szalenie łatwy w zastosowaniu. Taśmy ostrzegawcze stosowane w halach produkcyjnych są wzmocnione winylem. Ma to szczególne znaczenie, kiedy używamy ich w miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszego oraz wózków widłowych. Taśmy ostrzegawcze producent je wykonujący trzyma rękę na pulsie nowych technologii. Dba o wprowadzanie ulepszeń, które spowodują zwiększenie ich trwałości.

Poprzedni «
Następny »