December 4, 2022

Te pędzle do makijażu MUSISZ mieć

  • skanlacja.pl
  • 28 sierpnia 2020
  • Comments Off

Codzienny makijaż stanowi ważną część przygotowań dla wielu kobiet. Efekt końcowy pracy nad make up’em zależy nie tylko od kondycji Twojej skóry i jakości wykorzystywanych kosmetyków, ale również od pędzli do makijażu, których używasz.

Nie każdy pędzel nadaje się do wszystkiego

Jeżeli Twoja kosmetyczka zostanie wyposażona w odpowiednie pędzle do makijażu, to czas poświęcony na wykonanie make up’u może ulec skróceniu, a efekt końcowy może okazać się nawet kilka razy lepszy niż pierwotnie. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Nie każdy pędzel, jaki masz nadaje się do nakładania danego produktu na twarz. Obecnie w sklepach kosmetycznych można znaleźć wiele rodzajów pędzli do makijażu, ale przed ich zakupem warto wiedzieć, którymi z nich można nakładać podkład, którymi blendować cienie, a które posłużą nam do naniesienia bronzera. Wiedza w tym zakresie może okazać się naprawdę bardzo pożyteczna. Skróci ona naukę technik makijażu metodą prób i błędów, dlatego nie czekaj dłużej i przejdź do dalszej części tego artykułu, w której znajdziesz opis poszczególnych produktów. Wiele z nich możesz znaleźć w sklepie internetowym https://puderikrem.pl/pol_m_Makijaz_Akcesoria_Pedzle-312.html.

Puder i podkład

Nakładanie pudru lub podkładu mineralnego bez odpowiedniego narzędzia może okazać się męczarnią. Aby jej uniknąć warto zaopatrzyć się w odpowiedni pędzel do tego celu. Najkorzystniejsze będą tutaj dwa rodzaje pędzli: flat top oraz kabuki. Pierwszy z nich zapewnia największy rodzaj krycia, dlatego świetnie sprawdzi się u kobiet, które nie mają idealnej cery i poszukują skutecznego sposobu na zakrycie niedoskonałości czy przebarwień na skórze. Płasko ścięty pędzel typu flat top świetnie sprawdzi się w takim przypadku. Alternatywą dla tego rozwiązania jest pędzelek o zaokrąglonym końcu – kabuki. Szeroka główka oraz miękkie włosie doskonale dopasowują się do kształtu twarzy, dzięki czemu makijaż wykonuje się szybko. Ogromnym plusem pędzla kabuki jest jego kształt, który uniemożliwia nabranie na pędzel zbyt dużej ilości pudru czy podkładu sypkiego.

Róż i bronzer, czyli ścięta główka

Nakładanie różu na policzki będzie szybkie i proste kiedy Twoja kosmetyczka zostanie wyposażona w pędzel o miękkim włosiu z zaokrągloną jak w przypadku kabuki, ale jednak lekko ściętą główką. Takie cięcie pędzelka pozwala na szybkie nakładanie produktu i równomierne rozprowadzenie go na twarzy – zaczynasz od policzka i kierujesz się w kierunku skroni. Taki pędzelek sprawdzi się idealnie również w przypadku nakładania bronzera. Aby to zrobić należy jednak uprzednio oczyścić włosie z różu, aby produkty nie wymieszały się, ponieważ to mogłoby zepsuć cały makijaż. Alternatywą dla używania jednego pędzelka będzie zakup dwóch, przy czym ten do różu możesz zaznaczyć na trzonku przy pomocy np. różowego lakieru do paznokci.

Kulka do blendowania

Jeżeli makijaż oczu to Twój atut, koniecznie musisz poznać pędzel-kulkę, który służy do szybkiego i efektownego blendowania cieni. Jest długi pędzelek o kulistym zakończeniu. Delikatne i elastyczne włosie umożliwia sprawne łączenie kolorów bez efektu sztuczności, który jest w tym przypadku niepożądany. Dobry pędzel może czasami zdziałać cuda, dlatego nawet jeżeli masz cienie do powiek, które nie należą do najdroższych i najbardziej jakościowych produktów w Twojej kosmetyczce, przy odpowiednio dobranym pędzelku makijaż może okazać się bardzo efektowny.

Poprzedni «
Następny »