August 18, 2022

Technologia a nauka

  • skanlacja.pl
  • 25 lutego 2019
  • Comments Off

Aplikacja do nauki? To nie może być prawda! Takie spostrzeżenie może mieć wielu rodziców, którzy nie do końca nadążają za magią technologii, co nie zmienia faktu, że również szkoły zaczynają wykorzystywać zaawansowane możliwości komputerów, tabletów i smartfonów.  Może warto niekiedy uwierzyć dziecku, ponieważ jest bardzo prawdopodobne, że zamiast grać w różnego rodzaju gry, dziecko po prostu się uczy. Czy na pewno?

Nauka to potencjał dochodowy

Nie jest tajemnicą, że inwestycja w branżę naukową i dydaktyczną może przełożyć się na duży zysk. Wiele osób, nie tylko dzieci ale również dorosłych docenia możliwość nauki i systematycznie się dokształca. Dotyczy to głównie języków obcych, ale również dziedzin, w których te konkretne osoby się specjalizują. Wszystko, co może wpłynąć na usprawnienie procesów myślowych, poprawiać koncentrację, czy wspierać naukę nowych pojęć i działań, jest bardzo użyteczne i niesamowicie pożądane. Obecnie każdy, również dzieci, mają przy sobie telefon komórkowy, który umożliwia pobranie aplikacji ze Sklepu Play czy App Store. Łatwy dostęp ułatwia zaznajomienie się z produktem i wykorzystanie go, jeśli okaże się skuteczny. Ponadto, współpraca z wydawnictwami podręczników może pomóc wypromować produkt i trafić do wybranej grupy docelowej. Wysokiej jakości aplikacja czy oprogramowanie, które nie tylko będzie dobrze wypromowanie ale uzyska dobre recenzje od niezaprzeczalnych autorytetów z branży sprawią, że nawet gdy produkt będzie płatny, wiele osób za niego zapłaci.

Nauka

Bardzo często dzieci mają problemy z nauką i podchodzą do tematu raczej niechętnie. Faktem jest, że sprzęty elektroniczne są bardziej przystępne i atrakcyjne dla dziecka. Dobrze opracowany produkt do nauki, który opiera sie na grywalizacji, może wesprzeć aktywną naukę oraz wywołać u dziecka chęć do rozwoju. Warto dawać dziecku dobry przykład swoim działaniem, ponieważ jeżeli widzi, że rodzic się rozwija, i że sprawia mu to przyjemność, dziecko będzie działać podobnie a po czasie wyrobi sobie dobre praktyki codziennej nauki.

Poprzedni «
Następny »