June 25, 2022

Wakacyjny czarter

  • skanlacja.pl
  • 24 maja 2019
  • Comments Off
czarter chorwacja

Rozbudowane wybrzeże Chorwackich plaż z wielką pewnością wpływa na to, że kierunek ten z roku na rok jest coraz częściej wybierany przez tysiące turystów, który uwielbiają żeglowanie i kontakt z wodą. Łączna liczba kilometrów chorwackiego wybrzeża liczy prawie 6000 i można tam odszukać wiele urokliwych miejsc, do których każdy będzie chciał wracać każdego roku. Tak długa linia brzegowa sprawia, że wynajem jachtów w tym kraju jest bardzo popularny i mnóstwo osób żyje od wielu lat z tego biznesu.

Czarter Chorwacja

Czarter w Chorwacji to niezliczona możliwość tras, które możemy obrać chcąc pożeglować z rodziną bądź znajomymi. Na terytorium Chorwacji znajduje się aż 2000 wysp z czego tylko 50 z nich jest zamieszkałe. Daje to niesamowite możliwości na zwiedzanie i poznawanie nowych miejsc. Warto wynająć łódź ze skipperem, który z całą pewnością będzie mógł nam zdradzić mnóstwo ciekawostek, dzięki którym czarter Chorwacja stanie się jeszcze bardziej wyjątkowym wyjazdem, którego nie zapomnimy na długie lata.

Kiedy najlepiej wynająć łódź?

Wiele osób zastanawia się, kiedy najlepiej wynająć łódź żeby wyjazd na czarter Chorwacja nie okazał się nieudany i nie dopadła nas fala ulewnych deszczy. Sezon żeglarski trwa w Chorwacji od kwietnia do połowy października, jednakże w zależności od klimatu nawet poza tym okresem możemy trafić na wyjątkową pogodę, która będzie nam umożliwiać żeglowanie w świetnych warunkach. Przed wyjazdem najlepiej jest sprawdzić pogodę długoterminową, tak by uniknąć niespodzianek.

Ciekawe zabytki

Wynajęcie łodzi w Chorwacji wiąże się również z wizytą w ciekawych portach, w których będziemy mogli zwiedzić niesamowite zabytki i piękną architekturę tego regionu. Na terenie Chorwacji znajduje się aż 8 parków narodowych i jest to nie lada gratka dla osób, które uwielbiają je zwiedzać. Aż 7 z nich można mieć na wyciągnięcie ręki podczas żeglowania i znajdują się one nad samym morzem albo w jego pobliżu. Wakacje w Chorwacji i wynajęcie jachtu wydaje się być więc strzałem w dziesiątkę.

Poprzedni «
Następny »