October 25, 2021

Ważna jakość siatki ochronnej

  • skanlacja.pl
  • 11 maja 2020
  • Comments Off

Bez względu na to czy budowana jest wielka droga wojewódzka czy też niewielki domek każdorazowo trzeba pamiętać o tym, że jedną z kluczowych kwestii, o jakie musimy zadbać jest bezpieczeństwo nasze i innych. Z tego też powodu już od bardzo wielu lat nakazuje się stosowanie tak zwanych siatek ochronnych. Ich podstawową rolą jest nie tylko osłona chociażby przed śniegiem, lecz także ich zadaniem jest niwelowanie zagrożenia dla zwierząt. Nikogo nie trzeba przecież przekonywać jakie zagrożenia niesie dla przyrody zajmowanie kolejnych terenów zielonych przez człowieka więc w tym aspekcie wszelkie siatki ochronne zdadzą się znakomicie.

Wydaje się zresztą, że szczególnie ważne by były one stosowane podczas prowadzenia budów na tych terenach, gdzie zwierząt jest szczególnie dużo. Oczywiście żaden budowlaniec takiej wiedzy nie posiada i dlatego też warto by osoba prowadząca wszelkie inwestycje skonsultowała się w temacie tego, gdzie powinno się umieścić siatki drogowe by spełniały one jak najlepiej swoją rolę. Pamiętajmy, że szczególnie dzikie zwierzęta posiadają niejednokrotnie wytyczone szlaki przełajowe i właśnie w tych miejscach siatki ostrzegawcze muszą być bezwzględnie umieszczone. Rodzajów takiego produktu jest oczywiście bardzo wiele. Musimy zwracać uwagę szczególnie na pewnego rodzaj zagęszczenie elementów wewnętrznych.

Sprawdź: Siatki ochronne – PTS Rabka

Gdy bowiem otwory w takiej siatce będą zbyt duże wówczas może się okazać, że nie spełnia ona swojej funkcji. Dlatego też bardzo ważne jest, by dostosować rodzaj siatki ochronnej do zwierzęcia, które ma ona chronić. Warto też zwracać uwagę na solidność wykonania. Niestety z żalem trzeba przyznać, że nie każdy producent tego typu asortymentu wykonuje go z należytą jakością. W konsekwencji dochodzi później do bardzo łatwego zniszczenia ogrodzenia zarówno przez wspomniane wcześniej zwierzęta jak i czynniki atmosferyczne. W tym miejscu trzeba też niestety wspomnieć o wandalach, którzy również czasem z niewiadomych przyczyn z wielką radością przecinają druty siatki robiąc w nich duże otwory. Kiedy więc wybieramy jakiekolwiek siatki ochronne to zwracajmy uwagę na ich jakość.

Poprzedni «
Następny »