December 4, 2021

Wykorzystanie taśm izolacyjnych

  • skanlacja.pl
  • 15 listopada 2020
  • Comments Off

W celu dokładnego zabezpieczenia terenu zgodnie z zasadami BHP wykorzystuje się taśmy izolacyjne. Na uwagę zasługuje fakt, że stosowane są także do oznakowania podziemnej instalacji. Taśmy lokalizacyjne można znaleźć w różnych kolorach, a barwy nie są w żaden sposób przypadkowe.

 

Należy pamiętać, żeby wybierać produkty jedynie od sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy od wielu lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Taśma lokalizacyjna musi być przede wszystkim wytrzymała, dlatego powinna być wyprodukowana z materiałów wysokiej jakości, takich jak polietylen, który jest niezwykle trwałym tworzywem sztucznym. W ostatnich latach taśmy lokalizacyjne cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ w ten sposób można świetnie zabezpieczyć niebezpieczny teren. Ważny jest również montaż samej taśmy lokalizacyjnej, dlatego dobrze, jeśli zrobią to odpowiedzialni oraz doświadczeni ludzie. Niebezpieczne miejsca powinny być bardzo dobrze widoczne, dlatego stosowanie taśm lokalizacyjnych jest niezbędne. Na oznaczone tereny nie mają wstępu osoby niepowołane, ponieważ grozi to niebezpieczeństwem. Najczęściej stosuje się kolory biało-czerwone oraz żółto-czarne, ponieważ nawet w nocy są one dobrze widoczne i spełniają doskonale swoją rolę. Oświetlenie wcale nie musi być dobre, ponieważ taśmy lokalizacyjne widać nawet z dalekiej odległości. Podczas robót drogowych wykorzystuje się z reguły kolor biało-czerwony. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że podczas koncertów oraz imprez również wykorzystywane są taśmy lokalizacyjne. Ich celem jest oddzielenie sceny od publiczności.

Zobacz: PTS Rabka

Trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na kolor czerwony, ponieważ oznacza on zakaz wstępu na dany teren. Taśmy lokalizacyjne występują w różnych barwach i naprawdę ciężko jest wszystkie wymienić. Taśmy koloru brązowego znajdują się w miejscach, gdzie występuje kanalizacja. Najlepiej widoczny jest oczywiście kolor czerwony, dlatego to właśnie nim oznaczana jest zazwyczaj wysoka oraz średnia sieć energetyczna.

Poprzedni «
Następny »