September 25, 2022

Zabawki dla szkolniaka

  • skanlacja.pl
  • 12 sierpnia 2021
  • Comments Off

Wybór zabawek dla dziecka w wieku szkolnym może stanowić nie lada wyzwanie dla wielu rodziców i opiekunów. Dziecko w tym wieku bywa dość wybredne, a poza tym poznaje wiele zabawek innych dzieci, więc często cały czas chce coś nowego i innego. Dziecko szkolne już dokładnie wie, czym chce się bawić. Jego rozwój stoi zdecydowanie na wyższym poziomie, aniżeli jest to w przypadku niemowlaków, dlatego wymaga trochę więcej.

Interesujące i kreatywne zabawki..

Aby pobudzić kreatywność takiego dziecka należy wybrać takie zabawki, które bardzo go zainteresują i najlepiej jednocześnie sprawią, że czas na zabawę nie będzie zmarnowany. Chodzi tutaj o to, żeby poprzez zabawę uczył się nowych umiejętności, bądź szlifował już te wcześniej nabyte. To właśnie podczas nauki nowych cech podczas zabawy w mózgu dziecka neurony cały czas pracują tworząc coraz to nowe połączenia i rozwijając dziecko na różnych płaszczyznach. Takie zabawki nazywa się zabawkami edukacyjnymi, które zrewolucjonizowały jakiś czas temu spędzanie wolnego czasu dziecka. Do najpopularniejszych zabawek będących inspiracją dla rodziców można zaliczyć:

-Sortery; są bardzo cenione na rynku zabawek oraz przez dzieci. To zabawka, która mechanizm swojego działania opiera na specjalnym pudełku z dopasowanymi dziurkami do dołączonych w opakowaniu elementów. Zadaniem dziecka jest dopranie klocków uważając na ich kształty i kolory do odpowiednich dziurek jakie znajdują się na powierzchni pudełka. Buduje to koordynację i kreatywność.

-Tablice magnetyczne – kolejny dobry pomysł dla dziecka, które korzystając z takiej tablicy może w dowolny sposób przyklejać na jego powierzchnie dowolne elementy tworząc cały obrazek. Dzięki temu kreatywność dziecka cały czas się rozwija, gdyż może stworzyć na niej praktycznie wszystko co tylko zamarzy.

 

Wnioski

Najlepszą zabawką dla dziecka w wieku szkolnym jest zabawka edukacyjna. To dzięki niej oprócz dobrej zabawy można sprawić, że dziecko będzie inteligentniejsze i lepiej poradzi sobie w dalszym życiu.

Poprzedni «
Następny »