September 25, 2022

Zakończenie umowy wynajmu – postępowanie

  • skanlacja.pl
  • 7 września 2021
  • Comments Off

Wynajęcie samochodu ciężarowego to bez dwóch zdań dobra opcja, która może przynieść bardzo wiele udogodnień swojej firmie przewozowej i sprawić, że będzie o wiele bardziej rentowna czy wyjdzie z kryzysu. DBK Rental to firma, która zna się na rzeczy i od lat już jest w branży przewoźniczej więc wie jak podchodzić do klienta dosłownie z jego perspektywy. Dlatego też dąży do wygodnego i szybkiego procesu zwrotu tak, aby ułatwić go klientom i zachęcić do przyszłego powrotu i podejmowania kolejnych wynajmów. Zasady zwrotów samochodów i naczep są bardzo jasne i z pewnością każdy przedsiębiorca je zrozumie.

 

Zasady zwrotów i potencjalne uszkodzenia

Eksploatacja pojazdu wiąże się z jego zużywaniem i spadkiem na wartości. Jednak te dane są skrupulatnie wliczane w opłaty wynajmu i ich dogodne raty. Po zakończeniu umowy na wynajem każdy pojazd będzie dezynfekowany, sprawdzany i przygotowany do kolejnych wyzwań aby każdy kierowca był z niego w 100% zadowolony.

Podczas zwrotu samochodu lub naczepy, która uległa uszkodzeniu specjaliści dokonują jej oględzin sprawdzając miarę uszkodzeń. Istnieją rodzaje uszkodzeń za które mimo wszystko najemca będzie musiał odpowiedzieć – uszkodzenia tapicerek czy wnętrza samochodu widocznie zrobione z premedytacją. W dziale informacji istnieje opis przedstawiający  bardzo dokładnie zasady najmu polegające na wyszczególnieniu wszystkich ważnych aspektów.

W firmie każdy zdaje sobie sprawę, że samochody są mocno eksploatowane i wykorzystywane w często trudnych warunkach, dlatego jasnym jest fakt, że zdarzają się różnego rodzaju uszkodzenia. W momencie tych niewielkich uszkodzeń klient może dokonać naprawy w dowolnym momencie, natomiast w momencie tych większych naprawy powinny być dokonywane na bieżąco. Najlepiej w takim wypadku oddać samochód do mechaników DBK perfekcyjnie znających swoje pojazdy, a w zamian istnieje możliwość otrzymania samochodu zastępczego.

Sprawdź: Wynajem krótkoterminowy dla firm transportowych

Końcowa część najmu

Aby zwrócić samochód do firmy powinien być od w takim samym stanie wizualnym w jakim z niej wyjeżdżał. Dlatego powinien on został dokładnie umyty, a ewentualne emblematy firmowe dokładnie zdjęte. Paliwo również powinno być uzupełnione w takim samym stanie jak to miało miejsce w przeszłości, a klucze i inne elementy jak zamki winny być sprawne. Takie podejście do tematu i oddanie samochodu przestrzegając tych zasad zapewni szybki i łatwy proces z którego będzie zadowolony zarówno klient jak i wynajmujący.

Poprzedni «
Następny »