September 25, 2022

Zalety zakupu opon używanych

  • skanlacja.pl
  • 28 lutego 2020
  • Comments Off

Konieczność wymiany całego kompletu opon w naszym opon to często wydatek bardzo odczuwalny dla domowego czy firmowego budżetu. Jest to bowiem element wyposażenia, którego ceny niestety nie rozpieszczają i w polskich realiach gospodarczych, gdzie często trzeba zastanowić się nad wydaniem każdej złotówki, taka konieczność może być niezwykle uciążliwa.

 

Nie pomaga również fakt, że ogumienie samochodu, niezależnie od tego czy są to opony zimowe czy letnie, to jeden z podstawowych elementów wpływających na bezpieczeństwo jazdy, jej komfort i osiągi pojazdu. Wydaje się zatem oczywiste, że na tak istotnej części nie należy oszczędzać i byłoby dobrze zawsze zaopatrzyć się w opony jak najwyższej dostępnej klasy. Niestety warunki finansowe przeciętnego obywatela Polski nie sprzyjają wydaniu nawet kilku tysięcy złotych (tak, tak istnieją opony do samochodów osobowych w takiej cenie) na jedną sztukę. Za taką cenę można dostać oponę najwyższej klasy, która nie tylko w znaczący sposób wpłynie na bezpieczeństwo, ale również i na osiągi samochodu.

 

Ratunkiem w sytuacji braku odpowiedniej ilości środków na zakup opon mogą być albo budżetowe wersje produktów znanych firm (ciągle to wydatek kilkuset złotych za jedną), lub też słabej jakości wyroby chińskich koncernów o niekreślonej jeszcze reputacji. Jeśli nie chcecie ryzykować niesprawdzonych produktów to zawsze możecie też skierować swoją uwagę na dość prężny rynek opon używanych.

Można dzięki niemu zaopatrzyć się w opony letnie, zimowe i wielosezonowe wyprodukowane przez najlepsze firmy oponiarskie na świecie. Ale co najlepsze koszt zakupu kompletu takich opon, to tylko ułamek ceny jaką przyjdzie wam zapłacić za fabrycznie nową sztukę z najwyższej półki.

 

Ważne tylko, żeby opona z rynku wtórnego nie pochodziła z powypadkowego samochodu (o ile można to sprawdzić), bowiem może wtedy posiadać, niewidoczne gołym okiem wady. Oczywiście prawidłowe muszą być również i inne parametry ogumienia takie jak głębokość bieżnika i wiek konkretnej sztuki.

Poprzedni «
Następny »