September 25, 2022

Zaślepka samoprzylepna na śruby meblowe

  • skanlacja.pl
  • 15 lutego 2021
  • Comments Off

Złożone i gotowe do ustawienia w domu meble mogą być bardzo estetyczne, albo całkowicie zwyczajne. Wiele osób decyduje się dziś na zachowanie w tej kwestii minimalizmu i nieprzykładanie wielkiej uwagi do nadmiernej dekoracyjności. Jednak nawet w najprostszych projektach (albo nawet przede wszystkim w takich) jedna rzecz może nieco razić. Są to widoczne na powierzchni mebli śruby, które posłużyły do ich złożenia. Rozwiązaniem są tu odpowiednie zaślepki.

Zaślepka samoprzylepna na śrubę – łatwe rozwiązanie problemu

Zastosowanie zaślepki do tego, by zasłonić widoczne śruby wydaje się na pierwszy rzut oka łatwym rozwiązaniem, które nie wymaga żadnego zastanawiania się. Jednak okazuje się, że nie wszystkie meble wykonane są w taki sposób, że możliwe jest użycie standardowych zaślepek. Czasami do ich wykonania mogły zostać użyte śruby, które nie pozostawiają żadnego miejsca na zaślepki zwykłe – wtykane. Z takiej sytuacji jest jednak dość proste wyjście. Są nim zaślepki samoprzylepne. Jest to rodzaj zaślepki, którą – jak nazwa wskazuje – po prostu naklej się w miejscu, które wymaga zastosowania maskowania.

Czy zawsze warto maskować śruby?

Czasami dobrze jest sobie jednak zadać również nieco mniej konwencjonalne pytania. Czy mianowicie warto zawsze maskować śruby. Wiele osób ma z tym problem. Zaślepki najczęściej wykonywane są z plastiku, a dobór odpowiedniego ich koloru nie zawsze będzie możliwy. Zwłaszcza jeżeli dany model ma kolor w jakiś sposób niestandardowy. Wielu osób również takie rozwiązanie jak zakrycie śruby kawałkiem plastiku nie satysfakcjonuje do końca pod względem estetycznym. Jest tu jednak prosta zasada – jeżeli czegoś nie można dobrze ukryć, najlepiej jest to wyeksponować. Metodą na zadbanie o estetykę mebla może być więc nie ukrywanie śrub, które nie koniecznie musi być stuprocentowo skuteczne, ale na przykład pomalowanie ich na lekko kontrastujący kolor i wykorzystanie jako elementu dekoracji. Jest to oczywiście rozwiązanie dla odważnych, które nie każdemu będzie pasować.

Sprawdź: samoprzylepne zaślepki do mebli firmy Furnica

Poprzedni «
Następny »